krasno jan rajtekZáver letných prázdnin bude bohatý na zaujímavé podujatia, ktoré budú aj v Snow Paradise Veľká Rača i v skanzene Vychylovka.

Počas víkendu budú slávnosti v Krásne nad Kysucou, kde je pripravený pestrý kultúrny a športový program. V sobotu 31.8. ráno sa uskutoční pochod Krížom krážom osadami, poobede zase bude hasičská súťaž O pohár primátora mesta. V sobotu večer vystúpia kapely Recover, Bon Jovi Revival a speváčka Dominika Mirgová.

V nedeľu 1.9. sa predstavia folklórne skupiny, komik Ander z Košíc, nevidiaci spevák Maroš Bango a v závere dňa kapela Vidiek.

Až tri podujatia budú v stredisku Snow paradise Veľká Rača. Počas piatka 30.8. a soboty 31.8. bude stredisko dejiskom Kysuckého dogtrekkingu, v sobotu sa deti budú môcť preniesť do sveta rozprávok - na viacerých stanovištiach na vrcholovej stanici Dedovka budú rozprávkové bytosti zadávať úlohy. Za splnenú úlohu si potom v stánku kúpite sladkosti alebo suveníry. V nedeľu 1.9. sa na Dedovke zase bude konať Festival zdravého životného štýlu, na ktorom budú prezentačné stánky s biokozmetikou a potravinami, zároveň sa bude cvičiť joga či crossfit.

Záujemcov o kováčske umenie pozývame 1.9. do skanzenu Vychylovka, kde sa budú prezentovať majstri kováči z Kysúc a zo Stredného odborného učilišťa strojníckeho z Kysuckého Nového Mesta.

Mestské kúpalisko Čadca si pre vás v sobotu 31.8. na záver letnej sezóny pripravilo akciu, na ktorej sa bude cvičiť zumba, streetworkout, deti si budú môcť zahrať hry s animátorkami a takisto vystúpi akpela Everlong a DJ RadoN.

V sobotu môžete zavítať aj na Budatínsky hrad, kde sa bude hľadať ukradnutý poklad.

V kultúrnom dome v Staškove si v nedeľu 1.9. môžete pozrieť divadelné predstavenie Zabíjačka, na ktorom sa predstaví DS Staškovan. Začiatok predstavenia je o 16:00.

Počas víkendu máte poslednú šancu vidieť diela Vincenta Hložníka v Kysuckej galérii v Oščadnici. Výstava končí 1.9., galéria je v tento deň otvorená od 12:30-16:00.

Autor obrazu: Ján Rajtek

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: