amfiteater kornaObci sa na základe súhlasu obecného zastupiteľstva podarilo kúpiť cca 2600 m2 pozemku v centre obce, ktorý bude slúžiť na výstavbu prírodného amfiteátra.

Obec Korňa sa bude môcť pochváliť ďalším pekným projektom - plánujú výstavbu prírodného amfiteátra. Na základe súhlasu obecného zastupiteľstva sa obci podarilo kúpiť cca 2600 m2 pozemku v centre obce, ktorý bude slúžiť na výstavbu prírodného amfiteátra.

amfiteater korna 001

Starostka Marianna Bebčáková hovorí: "Veľké poďakovanie patrí predovšetkým majiteľom pozemkov, ktorí ich obci ochotne na uvedený účel predali. Obec Korňa nemala zázemie na konanie kultúrnych podujatí, doteraz sa v podstate konali priamo na zelenom ihrisku, alebo v areáli TJ Kysučan Korňa."

amfiteater korna 004

Kultúrne podujatia ako Korňanské leto, hodové slávnosti, deň matiek, stavanie a váľanie Mája, letné kino mali v posledných rokoch majú veľký úspech. "Práve toto bola pohnútka, aby sa dal vypracovať projekt, ktorý pevne verím, že sa aj podarí zrealizovať. Projekt zapadá do prostredia a vyznačuje sa typickými prvkami kysuckej ľudovej architektúry," informuje M. Bebčáková.

Korňa sa stala Dedinou roka 2023

Obec sa v týchto dňoch dostala do povedomia aj vďaka víťazstvu v súťaži Dedina roka 2023. "Jedinečná poloha umocnená unikátnymi odľahlými osadami, mariánske pútnické miesto Živčáková, náučný chodník Bylinková lekáreň aj obecná včelnica. Kysucká obec Korňa sa právom stala Dedinou roka 2023. Predurčili ju k tomu nielen prírodné zaujímavosti, ale aj aktivity, ktoré obec realizuje v rámci rozvoja cestovného ruchu," uvádzajú porotcovia súťaže.

dedina roka 003

 „Keď som našu dedinku do Dediny roka prihlásila a spolu s kolegyňami sme vyplnili prihlášku, naši obyvatelia o tom ani len netušili. V deň D, kedy nás navštívila hodnotiaca komisia, som bola prekvapená, ako sa naši obyvatelia na tento deň tešili a pripravovali. Ich priazeň, spolupatričnosť, ochota a súdržnosť ma uistili, že som urobila správny krok. Pre mňa sa stali víťazmi bez ohľadu na to, ako to dopadne,“ povedala Marianna Bebčáková, ktorá bude 19. októbra hostiť návštevníkov slávnostného odovzdávania ocenení Dedina roka 2023.

autor: redakcia
foto: archív obce Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: