cyklopreteky zborovUž túto sobotu 13.8.2022 sa po dvojročnej prestávke konajú cyklistické preteky KYSUCE – ORAVA cez kopec.

V sobotu 13.8.2022 vás pozývame na cyklistické preteky KYSUCE – ORAVA cez kopec. Preteky organizuje obec Zborov nad Bystricou ako člen Slovenského zväzu cyklistiky, a to v poradí už po štvrtý raz.

Spoluorganizátormi podujatia sú NIKA SPORT – Dušan Šustek, Oblastná organizácia cestovného ruchu MALÁ FATRA a Obec Oravská Lesná. Celé podujatie je zamerané najmä na propagáciu cestnej cyklistiky na území Kysúc a Oravy.

"Tento rok sme boli nútení z dôvodu rekonštrukčných prác na ceste v Zázrivej zmeniť tradičnú trasu a presmerovať ju cez obce Klubina, Stará Bystrica, Nová Bystrica, Oravská Lesná, Zakamenné a späť. Cyklistom sa ospravedlňujeme za neplánované a najmä nevyspytateľné zmeny, ku ktorým sme museli pristúpiť. Ďakujeme všetkým, ktorí nám s organizáciou tohto krásneho podujatia pomáhajú a veríme, že nám zostanete verní i tento rok.

Súčasťou podujatia sú aj detské cyklopreteky. Cestná cyklistika tak môže lákať možno nových nadšencov a deti tak majú možnosť vyskúšať si, v čom je tento druh športu výnimočný. Sme radi, že letné prázdniny nám prinášajú pre deti ideálne podmienky, ako ich športovo vyžiť," pozýva starosta obce Juraj Hlavatý.

sutaz zborov

Súťaž vo varení guľáša a kultúrny program

Pre nadšencov kultúry je pripravený bohatý program v podobe vystúpení hudobných skupín KOMA, Kmeťoband a na záver zahrajú DJ Drozďo a Demex. Tradičným sprievodným podujatím je Súťaž vo varení kotlíkového guláša „in memoriam Anna Válková 2022“, do ktorej sa tento rok prihlásilo až 22 súťažných tímov. Všetci ste srdečné vítaní!

Foto z minulých ročníkov:

autor: redakcia
foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: