cyklobusyPočas letných prázdnin môžete cyklobusy jazdiace na Kysuce využiť už aj v piatok.

Režim cyklobusov sa počas prázdnin posilňuje - doteraz jazdili len počas sviatkov a víkendov, od začiatku letných prázdnin premávajú spoje na Kysuciach aj v piatky. Rovnaký režim ako v našom regióne majú aj na Turci a Terchovej, na Orave a Liptove sú prevádzkované denne.

,,Cyklobusy dopravia milovníkov bicyklovania k atraktívnym destináciám v Žilinskom kraji. Pokrytý máme každý z piatich regiónov, spoznávanie nášho kraja na dvoch kolesách je tak pohodlnejšie a bezpečnejšie,“ povedala županka Erika Jurinová.

Bicykle sú prepravované na špeciálnych prívesoch za vozidlom, ktoré umožňujú odviezť väčší počet bicyklov. Na trasách Žilina – Nová Bystrica a Žilina – Turčianske Teplice sú to cykloprívesy, ktoré majú kapacitu 24 bicyklov, na trase zo Žiliny do Terchovej a na Orave a Liptove sú využívané nosiče pre šesť bicyklov.

cyklobusy v

V cyklobusových spojoch platia pre cestujúcich s bicyklami štandardné ceny autobusového lístka, poplatok za bicykel je 50 centov. Pri manipulácií bicykla je k dispozícii steward, ktorý bude chránený ochranným rúškom, rukavicami a dezinfekčným gélom.

Službu cyklobusov financuje Žilinský samosprávny kraj už šiesty rok, v minulom roku 2019 prepravili 2148 bicyklov.

Viac informácií o prevádzke cyklobusov a cyklotrasách nájdete na webe Žilinskej župy.

autor: redakcia
foto: Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: