pristresok cierneObčianske združenie Čierne Wydry z Trojmezí združuje nadšencov otužovania zo Slovenska, Poľska a Českej republiky a pôsobia v obci Čierne. Tréningy otužilcov prebiehajú v Čiernom na sútoku riečok Čierňanka a Čadečka alebo priamo na Trojmedzí.

Počet nadšencov otužovania z roka na rok stúpa, a tak sa rozširujú možnosti pre zlepšenie podmienok na otužovanie v prírode. Nadácia SPP poskytla Čiernym Wydrám z Trojmezí finančný príspevok na vylepšenie priestorov na takomto prírodnom kúpalisku v Čiernom.

pristresok cierne 002

pristresok cierne 003

Členovia Čiernych Wydier sa pripravujú na novú sezónu nielen tréningom v už chladnúcej vode, ale aj zlepšením podmienok na prírodných „wydrištiach“. Otužilecká sezóna sa pomaly rozbieha. Ešte pred jej začiatkom v obci Čierne, na sútoku potokov Čierňanky a Čadečky upravili a zveľadili priestor. Pokosili prístupovú cestu a širší priestor, upravili terén. Nakoniec prišla čerešnička na torte, keď k potoku umiestnili novučičký drevený prístrešok – lavičku s vešiakom, ktoré sú zastrešené. Toto bude slúžiť otužilcom, keď tam v zimnej sezóne prídu na takzvaný „ponor“ - zaplávať si, a tak podporovať svoje zdravie. Pridajte sa aj vy.

Materiál a výrobu prístrešku Čierne Wydry financovali z dotácie Nadácie SPP v rámci projektu Otužovanie a utužovanie.

Marta Sláviková
riaditeľka RRA Kysuce

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: