mm arena krasnoObyvatelia Krásna si budú môcť odbehnúť do MM Arény bez obáv. Budú mať k dispozícií nový chodník pre chodcov.

MM Aréna bola spustená do prevádzky v 2018, od vtedy si našla svojich verných návštevníkov z blízkeho aj širokého okolia. Vzhľadom na to, že športové centrum je postavené na konci katastra Krásna nad Kysucou, neboli tam vybudované žiadne chodníky pre peších.

Mesto sa snaží vnímať potreby ľudí

„Mesto to, že nevedie chodník k MM Aréne vníma ako handikep, najmä preto, že po otvorení MM Arény sa začalo z mesta presúvať množstvo ľudí, ktorí tam chodia pešo. Z toho dôvodu je potrebné vybudovať bezpečný prístup aj do tejto časti mesta“ informuje primátor mesta Jozef Grapa.

mm arena krasno chodnik

Bezpečnosť je prvoradá!

„V poslednom čase je táto časť pre chodcov nebezpečná, najmä od jesene do jari, kedy denné svetlo je pomerne krátke. Intenzita dopravy je doslova neúnosná, cesta je veľmi frekventovaná vzhľadom na prebiehajúce práce na ceste 1/11 a časté kolóny pred tunelom. Vodiči vtedy volia ako obchádzku práve túto cestu popred MM Arénu.

Vysporiadanie pozemkov na takúto stavbu je zdĺhavý a komplikovaný proces, najmä vtedy, ak sa to kombinuje s ďalšími projektami ako odkanalizovanie Kysúc či príprava D3, kde sa musel nanovo prehodnotiť a schváliť projekt.
Od pondelka 13.7.2020 sa začali práce na jednosmernom chodníku od križovatky smerom k MM Aréne, bola označená a vytýčená trasa budúceho chodníka. Napriek nepriaznivej finančnej situácii, tak ako aj iné samosprávy, kedy sme prišli o niektoré príjmy do mestskej pokladne, projekt financujeme z vlastných prostriedkov mesta. Keďže sme v minulosti hospodárili rozumne, zostali nám rezervy na vlastné investície, ako je aj spomínaný chodník, alebo oprava strechy na dome kultúry“ dodáva primátor mesta.

Po chodníku má pribudnúť aj autobusová zastávka

„Sme veľmi radi, že sa podarilo splniť cieľ, že už nič nestojí tomu, začať realizovať chodník pre peších aj v tejto okrajovej časti mesta. V tomto sa zhodujeme s primátorom, veď bezpečnosť obyvateľov je najdôležitejšia. Ľudia, ktorí navštevujú naše centrum a prichádzajú pešo z Krásna sa budú cítiť omnoho bezpečnejšie“ povedal pre mojekysuce.sk Miroslav Martykán, majiteľ MM Arény. Podľa našich informácií sa pripravuje aj realizácia autobusovej zastávky, takže MM Aréna bude zas o čosi dostupnejšia, napríklad pre Čadčanov či zákazníkov z Bystrickej doliny, Oščadnice...

Autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: