reflexne prvkyFarebné alebo reflexné oblečenie či osvetlený bicykel musia byť samozrejmosťou. Chodci a cyklisti v tmavom oblečení sú po tme pre vodičov motorových vozidiel takmer neviditeľní.

Polícia upozorňuje na nutnosť nosiť reflexné prvky. Pre vodičov sú chodci v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov, ktorí kráčajú popri ceste doslova nočnou morou. Chodec musí mať na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev nielen mimo obce, ale aj v obci.

"Správne umiestnenie reflexné prvky ovplyvnia, aby Ťa na ceste bolo vidieť. Dôležité je, aby reflexné prvky boli viditeľné a nezakrývali ich ďalšie vrstvy oblečenia, prípadne prenášaná batožina. Chodci a cyklisti v tmavom oblečení sú po tme pre vodičov motorových vozidiel takmer neviditeľní. Ak skombinujete nápadnú farbu odevu s reflexnými prvkami, prestanete byť neviditeľní a zvýšite tak svoju bezpečnosť," informuje Polícia SR.

reflexne prvky2

K téme sa vyjadruje Ministerstvo vnútra SR: "Každý deň sa dozvedáme z médií o tragédiách, pri ktorých vyhasol ľudský život len preto, že vodič si na ceste nestačil všimnúť chodca alebo cyklistu v tmavom oblečení. Farebné či reflexné oblečenie, osvetlený bicykel, musia byť samozrejmosťou. Za nosenie reflexných prvkov sa netreba hanbiť."

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: