sagan pretekyNa cyklistických pretekoch Okolo Slovenska budeme môcť vidieť zvučné mená.

V polovici septembra, konkrétne od 15.9 do 19.9.2021 sa na Slovensku budú konať etapové cyklistické preteky. Program pretekov pozostáva z prológu a 4 etáp, ktoré cyklistov prevedú od východu Slovenska až po jeho západ. Celá trasa povedie z Košíc cez Spišské Podhradie, Dolný Kubín, Považskú Bystricu, Trenčianske Teplice až po Trnavu. Pre nás je dobrou správou fakt, že časť trasy bude prechádzať aj cez Kysuce.

Cyklisti prejdú počas piatich dní celkovo 692,1 kilometrov a zabojujú o 12 rýchlostných a 15 vrchárskych prémií.

Rýchlostná prémia v Čadci, horská prémia na Semeteši

Cez Kysuce budú cyklisti prechádzať v sobotu 18.9.2021. Na trase budú 3 rýchlostné prémie: Čadca, Považská Bystrica, Dolné Kočkovce a 5 horských prémií: Zázrivá, Lutiše, Semeteš, Manínska Tiesňava, Čelkova Lehota - sedlo.

Na tlačovej konferencii k podujatia potvrdili aj účasť Petra Sagana. Z tejto správy sa teší starosta obce Vysoká Anton Varecha: "Peter Sagan sa vráti na kopec do sedla Semeteš, ktorý dobre pozná zo svojich tréningov. Určite ho obyvatelia Vysokej prídu povzbudiť."

Potvrdili účasť Sagana

"Bora-hansgrohe plní sľuby. Ich výsledkom je, že najúspešnejší cestný cyklista v histórii Peter Sagan bude štartovať na Okolo Slovenska. Spolu s ním tím Bora-hansgrohe nominoval aj ďalších Slovákov Juraja Sagana a Erika Bašku, osvedčených spolujazdcov Poliaka Macieja Bodnara a Taliana Daniela Ossa, ktorý spolu so Saganom odchádzajú po skončení sezóny z Bory do Total Energies. Zvyšok tímu dopĺňajú Dán Frederik Wandahl a Rakúšan Patrick Gamper," informoval na tlačovej konferencii športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič.

Autor trate Stanislav Holec uvádza: „Snažil som sa 'ušiť' celý ročník na Petra Sagana. Poznáme jeho prednosti. Aj preto v etape, ktorá prechádza cez Vysoké Tatry, je vypísaná iba jedna horská prémia I. kategórie.“

Štartovať by mal aj Chris Froome, ktorý už štyrikrát ovládol Tour de France. Bude teda prvým šampiónom TdF, ktorého uvidíme na slovenských cestách.

25. augusta bude zverejnená oficiálna štartová listina, keď je to posledný určený termín pre celé súpisky. Spolu sa predstaví 22 tímov, z toho až 7 celkov najvyššej ligy World Tour, vrátane domovského tímu Petra Sagana Bory-hansgrohe i dlhodobo najúspešnejšieho tímu sveta Deceuninck - Quick-Step.

foto: www.okoloslovenska.sk

Program a priame prenosy

Program pretekov je nasledovný:

  • streda 15. 9.: prológ (Košice, Hlavné nám. 1,5 km)
  • štvrtok 16. 9.: 1. etapa (Košice – Košice, 151,5 km)
  • piatok 17. 9.: 2. etapa (Spišské Podhradie – Dolný Kubín 190,4 km)
  • sobota 18. 9.: 3. etapa (Dolný Kubín – Považská Bystrica 194.2 km)
  • nedeľa 19. 9.: 4. etapa (Trenčianske Teplice – Trnava, 159 km)

Priame hodinové prenosy budeme môcť vidieť na stanici Eurosport 1, na Eurosporte 2 budú odvysielané vo večerných hodinách. Okrem toho plánuje priame prenosy aj Dvojka.

autor: redakcia
zdroj: okoloslovenska.com
foto: pixabay.com., okoloslovenska.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: