cyklo knm2Občania Kysuckého Nového Mesta sa dočkali. Úsek dlhý zhruba kilometer na konci sídliska Kamence bol minulý týždeň vyasfaltovaný.

 

Účel komunikácie je miestnym okamžite zrejmý. Ihneď po výstavbe lúka, na konci ktorej je prekrásna lipa s posedením, ožila hlavne cyklistami. Aj keď cesta ešte nie je označená ako cyklochodník, dá sa povedať, že bude slúžiť hlavne cyklistom. Je to ďalšia časť skladačky, sna mnohých – cyklochodník, ktorý bude spájať Horné a Dolné Kysuce a ďalej pokračovať až do Žiliny. O stave tohto pripravovaného cyklochodníka vás budeme informovať. Je dôležité povedať, že pre primátora Kysuckéno Nového Mesta Ing. Mariana Mihaldu a taktiež starostov zainteresovaných obcí je to jednou z priorít.

Na novú časť v Kysuckom Novom Meste sme sa boli pozrieť. Na mieste pri lipe je postavené sedenie. Pravdepodobne miestni občania dokonca nechali vyrobiť tabuľku s textom: „20 rokov nám sľubovali cestu „Ku Lipke“ Ing. Marián Mihalda a Mgr. František Šerík nám to splnili. Ďakujeme, spokojní občania“

ku lipke

Aspoň pre dočasné prepojenie s Kysuckým Lieskovcom, Ochodnicou a ďalej s Dunajovom a Krásnom nad Kysucou, zostáva ešte vyriešiť problematický úsek v Kysuckom Lieskovci, o ktorom vás taktiež ešte budeme informovať. Na bicykli sa však smerom na Krásno aj teraz „nejako“ dostanete.
Jedna z iných možností cyklovýletu z uvedenej cesty je odbočka vľavo v smere na Podhájsky Potok a ďalej pod rozhľadňu Tábor.

lipka knm

-r-

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: