policajne kontrolyVodiča zastavila polícia na miestnej komunikácii v meste Čadci dňa 8.11.2022 vo večerných hodinách.

Dňa 8.11.2022 mal vo večerných hodinách viesť osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia 28-ročný muž z Čadce. Policajnou hliadkou bol zastavený a kontrolovaný. Dychodá skúška mala pozitívny výsledok 1,13 mg/l alkoholu v dychu, čo po prepočte predstavuje 2,35 promile. "Obvinenému mužovi bola obmedzená osobná sloboda a bol predvedený na policajný útvar za účelom vykonania potrebných úkonov. Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža," hovorí mjr. Mgr. Jana Zlochová z OR PZ v Čadci.

Polícia zastavila aj vodičov z Nesluše a Rakovej

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky je obvinený aj 30-ročný muž z Nesluše, ktorý mal dňa 12.11.2022 v dopoludňajších hodinách viesť po ceste v obci Nesluša osobné motorové vozidlo zn. Seat Ibiza. Vodič nafúkal 1,02 promile, bola mu obmedzená osobná sloboda a bol predvedený na policajný útvar za účelom vykonania potrebných úkonov. Poverený príslušník skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Pozitívny výsledok dychovej skúšky mal aj vodič z Rakovej, ktorý jazdil v Čadci dňa 11.11.2022 vo večerných hodinách. Nafúkal 2,25 promile. "Obvinenému mužovi bola obmedzená osobná sloboda a bol predvedený na policajný útvar za účelom vykonania potrebných úkonov," uvádza mjr. Mgr. Jana Zlochová. Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

27 motoristov jazdilo v kraji pod vplyvom

Krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková hovorí, že v Žilinskom kraji zastavila polícia 27 podgurážených motoristov. 13 nafúkali viac ako jedno promile, 6 opití vodiči spôsobili nehodu. Alkohol bol zistený aj u 16 vodičov nemotorových vozidiel.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: