ockovanie covidMesto Čadca podáva pomocnú ruku pre všetkým IMOBILNÝM občanom, ktorí majú záujem o očkovanie proti ochoreniu Covid -19. Stačí kontaktovať do 28. 4. 2021 oddelenie sociálnej starostlivosti v Čadci, kde môžete nahlásiť imobilných občanov na očkovanie.

Ak máte záujem o očkovanie kontaktujte do 28. 4. 2021 oddelenie sociálnej starostlivosti, zdravia, bývania a podnikateľskej činnosti:  

  • Ing. Božena Cvečková, +421 41 430 22 15, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Mgr. Janka Bulejová, +421 41 430 22 60, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Následne bude odbor zdravotníctva VÚC Žilina zabezpečovať výjazdové očkovanie k nahláseným občanom. Očkovanie je bezplatné. Vakcíny si v tomto prípade nemôžu vyberať, bude rozhodovať vek. 

Ako sa zaregistrovať na očkovanie

Jednou z najdôležitejších vecí v tejto fáze pandémie je zaočkovať čo najrýchlejšie čo najviac starších ľudí, pretože až 90 percent úmrtí na Covid tvoria seniori nad 60 rokov. Chceme ťa poprosiť, aby si nám s týmto pomohol/pomohla. 

Registrovať starých rodičov, alebo rodičov, alebo kohokoľvek iného nad 60 rokov môžeš tu: www.korona.gov.sk

Dôležité informácie o vakcínach a očkovaní proti Covidu-19 nájdeš tu: www.slovenskoproticovidu.sk

Ste už dlho v čakárni a stále Vám neprišiel termín?

Toto je jedna z najčastejších otázok, ktoré Ministerstvo zdravotníctva dostáva. Termín z Čakárne neprichádza hneď po registrácii, ale až vtedy, keď sa dostanete na rad. Koľko to bude trvať závisí od toho, koľko ľudí starších od vás sa hlási, alebo bude hlásiť na očkovacie centrá, na ktoré ste sa prihlásili. 

Termíny sa prideľujú podľa veku. Ľudia, ktorí sa zaregistrovali do Čakárne neskôr ako vy, ale sú starší, dostanú termín skôr ako vy. Najpravdepodobnejší dôvod, prečo vám doteraz neprišiel termín, je to, že v Čakárni bolo na vami vybrané očkovacie miesta registrovaných ešte stále dosť ľudí starších, ako ste vy. Ku dňu 20.4. bolo v Čakárni dokopy 161 521 ľudí.

ockovanie VUC

Autor: redakcia

Zdroj: Mesto Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: