burzoblska cadca 201924. novembra 2019 o 14:00 hod. sa v priestoroch Domu Kultúry v Čadci uskutoční ďalší ročník Burzoblšky. Novinkou bude zbierka pre pôrodnicu a spolupráca so montesori škôlkou.

Burzoblška prináša do nášho mesta vždy niečo nové. Okrem originálnej hand made tvorby našich žien z regiónu tu nájdete tento raz aj bazár detských kníh a hračiek. Novinkou bude prezentácia jednej šikovnej Kysučanky, ktorá ponúkne ochutnávku kváskového pečiva a tiež jej vlastnú praženú kávu.

Táto akcia nám každým rokom viac dokazuje aké máme v našom regióne šikovné a húževnaté ženy. A keďže sa práve tieto ženy dostali k svojim hand made záľubám popri výchove svojich malých ratolestí - bude táto akcia o deťoch a pre deti.

Na akcii bude prebiehať zbierka oblečenia pre narodené detičky z pôrodnice v Čadci. Zbierať sa bude oblečenie v svetlých farbách, ktoré sa dajú prať na 60 stupňov a sú z bavlny. Môžete priniesť košieľky, body vo veľkosti od 50-62. Taktiež látkové plienky. Táto zbierka sa už v minulosti na akcii konala a mala mimoriadny úspech, preto organizátorky veria, že sa zopakuje. Oblečenie sa starostlivo skontroluje a po akcii odovzdá na novorodenecké oddelenie v Čadci.

Druhým prekvapením pre deti je spolupráca s Materským centrom a súkromnými jasľami Hrnček Var v Čadci. Pani Riaditeľka z "Hrnčeka Var" pripravila so svojimi kolegyňami pre deti, ktoré prídu na akciu herničky s prvkami montessori.

burzoblska montessoriburzoblska pomoc porodnici


Na akcií si zaručene nakúpite originálne darčeky, vianočné dekorácie, medovníčky, oblečenie pre deti a veľa ďalšieho. Nezabudnite na nedeľu 24.novembra o 14:00 hod. v Dome Kultúry.

autor: Petra Švábiková
foto: Burzoblška

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: