most radolaRadoľský most bol roky v zlom stave. Po úvodných peripetiách so začatím opráv, budúci mesiac má byť dokončený.

Most v Radoli na ceste 1/11, tesne pred križovatkou do Kysuckého Nového Mesta, hoci je pre vodičov takmer neviditeľný, je jedným z najdôležitejších slovenských mostov. Denne po ňom prechádza tisíce automobilov.

Most bol vo veľmi zlom stave. Pozrite si, v akom stave bol most tesne pred rekonštrukciou:

V minulom roku konečne začali s jeho rekonštrukciou. Pôvodne sa práce mali začať už na jar minulého roku, ale vyskytli sa komplikácie s pôvodne vysúťaženou firmou. Firma zodpovedná za realizáciu opravy sa dostala do problémov a nepodarilo sa jej začať s výstavbou. Nakoniec sa práce na moste začali až 5.9.2022. keď s výstavbu začala spoločnosť STRABAG, s.r.o.

most radola2

Most má byť dokončený v auguste 2023

Pri samotnej výstavbe mnohí očakávali problémy s dopravou. Tie však našťastie neboli také významné. V apríli 2023 nás o priebehu prác informoval Ing. Hudec zo Slovenskej správy ciest: „Pracovalo sa aj čiastočne aj v zimných mesiacoch, realizácia prechodových oblastí, kanalizácia, spriahajúca doska, odvodnenie. Ďalej to boli krajnice, mostné závery, pečatenie, schodiska, chodník.“

Vtedy cestári stanovili aj predpokladaný reálny termín dokončenia mosta na august 2023. To nám minulý týždeň Slovenská správa ciest aj potvrdila. Ing. Andrej Kubala upresnil: „Chýba položiť asfaltobetónový kryt a osadiť záchytné bezpečnostné zariadenie. Zrealizovať úpravu koryta a vykonať kompletačné práce. Predpoklad ukončenia v prípade dobrého počasia 08/2023“

Autor, foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: