meranie tlakuV súčasnosti sa srdcovo – cievne ochorenia zaraďujú na prvé priečky v úmrtnosti, preto heslom tohto dňa je „Poznáte svoje riziko?“ Príďte do ambulancie Poradne zdravia v Čadci a dajte si skontrolovať svoje hodnoty.

 

29. septembra si každoročne pripomíname Svetový deň srdca. Cieľom tohto dňa je zvýšenie povedomia o srdcovo – cievnych ochoreniach. Jedným z hlavných rizikových faktorov rozvoja srdcovo – cievnych ochorení je vysoký krvný tlak (hypertenzia). Napriek tomu, že vysoký krvný tlak predstavuje vážne ochorenie, len málo ľudí ho sleduje a pozná jeho hodnotu.

Takže - „Poznáte svoje riziko?“

Rizikové faktory srdcovo – cievnych ochorení si môžete nechať zistiť v  Regionálnom úrade verejného zdravotníctva, kde v Základnej poradni zdravia Vám odborný zamestnanci nalačno z kvapky krvi stanovia hodnoty :

  • celkového cholesterolu,
  • krvného cukru,
  • tuku v krvi, 
  • hladinu tzv. dobrého a zlého cholesterolu
  • hodnotu krvného tlaku.

V prípade záujmu Vám môžu zistiť percentuálnu hodnotu telesného tuku a svalovej hmoty.
Fajčiarom zmerajú hodnotu oxidu uhoľnatého vo vydychovanom dychu pomocou prístroja Smokerlyzér.

Príďte do ambulancie Poradne zdravia, ktorá sa nachádza na 2. poschodí Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci (zeleno – modrá budova na parkovisku pri NsP v Čadci), kde vám ponúkame uvedené služby každý utorok a štvrtok v čase od 7,00 do 10,00. Na vyšetrenie v Poradni zdravia sa dá vopred telefonicky objednať na tel.č. 041/4302617.

 

Zdroj: Zdravý životný štýl – Cesta k prevencii ochorení srdca a ciev ÚVZ SR
Oddelenie podpory zdravia a výchovy k zdraviu
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: