cyklo lieskovecAni druhý pokus o vyspravenie kaluží v Kysuckom Lieskovci nevyšiel.

 

Pre primátora Kysuckého Nového Mesta a starostu Kysuckého Lieskovca je spojenie pre cyklistov téma, ktorej sa venujú a snažia sa robiť kroky k zlepšeniu situácie. Tento týždeň sme vás informovali o novom vyasfaltovanom povrchu z Kamencov smerom „ku Lipke. Ďalej je cesta staršia, avšak zväčša vyasfaltovaná a vyspravená. V poslednej časti v smere na Kysucký Lieskovec narazíte na prekážku, ktorá síce nie je neprekonateľná, ale kazí dojem. Na poslednom krátkom úseku sú totiž kaluže a prechod je dosť nepríjemný.

cyklo lieskovec01

Treba povedať, že tento úsek nie je oficiálnou cyklotrasou a podľa našich informácií ani nebude. Na projekte cyklochodníka sa pracuje a jeho trasovanie v tejto problémovej časti nie je plánované.

Miestni obyvatelia najskôr spísali petíciu, aby sa jamy kde sa tvoria kaluže vyspravili. Prvý pokus však nevyšiel. Pred mechanizmy sa postavilo niekoľko ľudí s cieľom zabrániť zasypaniu a oprave.

25.9.2019 prišli mechanizmy druhýkrát, no ani tento pokus nevyšiel. Tentoraz informoval primátor Kysuckého Nového Mesta Ing. Marián Mihalda na sociálnej sieti:

„Je mi to ľúto, aj po druhýkrát bol zmarený pokus o zasypanie kaluží pred Ochodnicou. Napriek tomu, že sme spolu so starostom Lieskovca Milanom Králikom opäť presvedčili železnice, VÚC a správu ciest, aby pre nás cyklistov zasypali tie veľké kaluže, opäť naše snaženie vyšlo naprázdno. Včera 25.9.2019 po príjazde áut s materiálom, vodičov týchto automobilov napadli "aktivisti" s kamerami. Nakoľko sa im vyhrážali, títo páni volali svojim nadriadeným a na ich pokyn sa stiahli. Kompetentní nám na náš dotaz odpovedali: ´Páni, dohodnite sa! Urobte si tam poriadok a potom sa môžeme baviť. Už druhýkrát sme Vám chceli pomôcť, no nenecháme sa šikanovať.´ Je mi z toho smutno, lebo vyšlo navnivoč snaženie nielen moje či starostu, ale aj poslancov z KNM a mnohých iných, s ktorými túto tému často preberáme."

cyklo lieskovec02

Podľa našich informácií sa miestni obyvatelia obávajú, že sa kaluže posunú smerom k ich záhradám, avšak tieto veci sa dajú riešiť pokojnejšie a určite sa dá nájsť riešenie, ktoré bude v prospech všetkých zainteresovaných strán. Každopádne, tretí pokus na vyspravenie už nemusí tak skoro prísť. Je možné, že to nepríde až do jari. Čo bude nasledovať v tejto chvíli je ťažko určiť, veríme však, že zvíťazí zdravý rozum.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: