kysucky lieskovecObec Kysucký Lieskovec a Kysucké Nové Mesto sa snažia problém riešiť, situácia sa má v krátkej dobe zlepšiť.

 

Pre Cyklistov sa Krásno nad Kysucou stáva hlavným cyklistickým uzlom. Je tu Bystrická cyklomagistrála, cyklochodník Oščadnica – Dunajov a v pláne sú ďalšie možnosti. Logickým pokračovaním cyklochodníka je smer Kysucké Nové Mesto. Až do Ochodnice je situácia pre cyklistu výborná. V smere z Kysucké Nové Mesto smerom na Kysucký Lieskovec je momentálny stav, povedzme že schodný. Cyklisti toto prepojenie využívajú, hoci zatiaľ toto nie je značené ako oficiálny cyklochodník. Najväčším problémom je však krátky úsek v Kysuckom Lieskovci a práve tu sa hľadá riešenie.

Oficiálne budovanie cyklochodníka až do Žiliny je v štádiu prípravy, o jeho napredovaní vás budeme čoskoro informovať.

Kým sa však pristúpi v problematickom úseku Kysucký Lieskovec k budovaniu cyklochodníka pripravuje sa dočasné riešenie. Pre tých, čo túto časť nepoznajú – momentálne je najviac problematický úsek dlhý doslova pár desiatok metrov.

Na sociálnej sieti starosta Kysuckého Lieskovca Milan Králik vysvetľuje situáciu:

peticia lieskovec„V minulosti som Vás už informoval o tom, že spoločne s pánom primátorom Mariánom Mihaldom sme podnikli kroky, ktoré viedli k začatiu vyspravovania kaluží na krízovom úseku popri železnici. Túto aktivitu podporili aj občania žijúci v okolí spomínaného úseku spísaním Petície za vyspravenie kaluží, ktoré sa nachádzajú pri železničnej trati. Túto petíciu som dnes odovzdal na VÚC.
Dúfam, že sa práce na zasypaní kaluží znova spustia aj napriek komplikáciám, ktoré nastali konaním istých ľudí.

Ďakujem zúčastneným občanom za ich uvedomelý prístup a ochotu riešiť problémy. Zvlášť ďakujem pani Marcele Liskovej za jej aktívnu pomoc pri zbieraní podpisov k danej veci.“

Starosta Kysuckého Lieskovca spoločne s primátorom Kysuckého Nové Mesta Mariánom Mihaldom sa snažia riešiť, avšak je niekoľko jednotlivcov, ktorým oprava cesty vadí. Aký majú motív a čo konkrétne im vadí sa nám nepodarilo zistiť, podľa našich informácií sa však situácia má v krátkej dobe vyriešiť a cyklisti sa nebudú musieť boriť v krátkom úseku v blate.

foto: obec Kysucký Lieskovec
-r-

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: