jazda kysucaNa jazdu motorovým vozidlom v koryte rieky Kysuca doplatilo životom niekoľko stoviek rýb.

Enviropolícia počas Veľkej noci vyšetrovala závažný prípad - niekto jazdil motorovým vozidlom v koryte rieky Kysuca a usmrtil tým najmenej 300 rýb. Polícia prípad označila slovami "veľkonočný masaker na rieke Kysuca."

"V pondelok večer v okrese Čadca enviropolícia vykonala obhliadku miesta činu. Niekto tam totiž jazdil motorovým vozidlom v koryte rieky Kysuca. Jazdením v koryte rieky usmrtil najmenej 300 rýb. Išlo o dospelé jedince podustvy severnej (Chondrostoma nasus), väčšie ako 30 cm. V tomto čase sa v rieke zhromažďovali z dôvodu rozmnožovania.

jazda kysuca v

Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci ohrozenia a poškodenie životného prostredia (podľa § 300 Trestného zákona). V tomto prípade nevylučujeme ani rozšírenie trestného stíhania aj o ďalšie trestné činy," uvádza Polícia Slovenskej republiky.

Polícia žiada občanov, ktorí by mohli mať informácie k uvedenému prípadu, pravdepodobne z víkendu (16. alebo 17. 04. 2022), aby sa s dôverou obrátili na políciu a poskytli jej ich na bezplatnom čísle 158.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: