kysucky maraton 3 001Po dvojročnej pauze sa opäť konalo jedno z najväčších športových podujatí v regióne.

V sobotu 25.6.2022 sa konal 46. ročník Kysuckého maratónu. Tento rok sa bežalo z Čadce k Slovenskému orloju a späť. Počasie bežcom prialo a po dvojročnej prestávke sa tak Kysuce znovu stali dejiskom veľkých športových výkonov.

Na podujatí sa bežal aj polmaratón a štafeta a súťažili aj mladí bežci.

Víťazi

Víťazom maratónu sa stal Rastislav Kalina z Maratón klubu Rajec. Na prvom mieste bol dlho Jozef Urban, bežec z Košíc, no ten napokon odstúpil. Rastislav Kalina štartoval na podujatí prvýkrát, trať absolvoval za 2:45:05 h.

kysucky maraton 3 002Rastislav Kalina

Za ním dobehol Ján Červeň z Bežeckého Klubu Dolný Kubín s časom 02:49:09, tretím bol Henrich Weichpart, Individuálny člen SAZ s časom 02:52:58.

Spomedzi žien vyhrala Hana Vičarová z klubu FÉnix Sport Blansko s časom 03:06:12.

kysucky maraton 3 004

Na druhom mieste bola Andrea Hudeková z klubu TJ Tatran Krásno nad Kysucou s časom 03:23:58, tretia bola Andrea Lesaková z klubu Liptovský Ondrej s časom 04:51:59.