elektrinaBúrky na Morave spôsobili rozsiahle výpadky elektriny. Bez elektriny sú naďalej obyvatelia Korne. Výpadky zaznamenali aj v Olešnej či v Zákopčí.

"Prerušenú dodávku elektriny má dnes ráno ešte viac ako šesťtisíc domácností. Na príčine sú predovšetkým popadané stromy." informuje o stave Mgr. Miroslav Gejdoš, hovorca Stredoslovenskej distribučnej, a.s.

Intenzívne búrky sprevádzané tornádom a krupobitím, ktoré sa včera večer prehnali Moravou, zapríčinili na severozápade Slovenska energetickú kalamitu. Znamená to, že za posledných 24 hodín zostalo bez elektriny minimálne na tri minúty viac ako 30-tisíc odberných miest. Aktuálne je bez elektrického prúdu ešte okolo 6 400 domácností.

Najviac zasiahnutými okresmi sú v týchto hodinách Čadca, Púchov a Považská Bystrica. Stredoslovenská distribučná (SSD) má mimo prevádzky viac ako 70 trafostaníc.
"Pracovníci údržby sú v teréne už od včera večera a podľa možností postupne odstraňujú jednotlivé poruchy. Najčastejšie ide o stromy popadané na elektrické vedenia a pretrhané vodiče. Okrem porúch na úrovni vysokého napätia sa musia energetici vysporiadať aj s množstvom výpadkov na úrovni nízkeho napätia." zhrnul situáciu zo včera Miroslav Gejdoš.

Starostka Korne prosí obyvateľov o trpezlivosť, keďže v obci ešte stále nieje obnovená dodávka elektrickej energie. 

Na otázku ako dlho bude trvať odstraňovanie porúch nám odpovedal: "Zatiaľ nie je možné odhadnúť, ako dlho bude trvať odstraňovanie porúch, pretože v niektorých lokalitách stále prebiehajú pochôdzky a vyhľadávanie poškodených úsekov vedenia. Elektrikári zo SSD však urobia všetko, čo bude v ich silách, aby dodávku elektriny obnovili čo najskôr."

oprava elektrikych stlpov

Autor: redakcia
Foto: SSD

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: