turzovka beskydske slavnostiAugustový víkend bude v znamení hudby, tanca a hodovania. Podujatia sa budú okrem Turzovky konať aj v Makove, Rudinskej a Krásne nad Kysucou.

Víkend bude tentokrát patriť Turzovke. V sobotu 17. augusta 2019 vystúpia v rámci Turzovského leta Robo Kajzer, Jadranka, kúzelník Peter Šesták, skupina Akord a Tomáš Bezdeda. V rovnaký deň bude v meste Vargoš fest, na ktorom budú kocertovať kapely Pandúrov Stolec, TheInhibitor, Perversity, Haluzotvoristika, 15Immersion a Head2Down.

V nedeľu sa v Turzovke bude konať 46. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Beskydské slávnosti, na ktorom sa predstavia folklórne súbory LH Gernátovci, DFS Bukovinka, Zespól - Malé Kety, ŽFS Turzovanka, Sestry Matákové, Zbojníci z Lúpežova a FS Poľana. Začiatok podujatia je o 14:00 hod.

Aj túto sobotu sa bude súťažiť vo varení guláša - tentokrát to bude v Krásne nad Kysucou pri krčme U Ľuba na rázcestí. Začiatok varenia je naplánovaný na 10:00 hod.

Dvojdňové podujatie vás čaká aj v Oščadnici, kde sa budú konať hody. V sobotu večer na námestí vystúpia skupiny Bonks a Eso, v nedeľu od 15:00 dychová skupina Maguranka a od 18:00 Kmeťoband. V stredisku Snow Paradise Veľká Rača bude v sobotu 17. augusta 2019 o 13:00 vernisáž diel, ktoré vznikli počas Medzinárodného rezbárskeho sympózia, pozrieť si ich môžete pri Bufete u Medveďa v dolnej stanici lanovky Dedovka. 

V nedeľu budú podujatia aj v Makove, Rudinskej a v skanzene Vychylovka. Hasičská súťaž bude tento víkend v Makove, pôjde už o 16. ročník detskej súťaže v hasičskom útoku s vodou. Počas Dňa obce Rudinská sa bude oslavovať 440. výročie vzniku obce, na podujatí vystúpi kapela Heligonika, FS Jedľovina a skupina J a J. V skanzene Vychylovka je na túto nedeľu pripravené podujatie, ktoré pripomenie čas dožiniek na Kysuciach. V programe budú predstavené zvyky a tradície, nebude chýbať ani vystúpenie FS Kýčera.

Pozývame vás aj do kaštieľu Radoľa, kde je sprístupnená výstava fotografií Jána Raua. Výstava bude trvať do 3. novembra 2019.

Zdroj foto: Mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: