cadca bartolomejsky jarmok 1Cez víkend sa bude hodovať i športovať. Podujatia budú aj v Povine, skanzene Vychylovka a v Skalitom.

Už tento víkend 24.8.-25.8. 2019 nás čaká Bartolomejský jarmok v Čadci s bohatým programom. Hlavným dejiskom bude Matičné námestie, kde v sobotu 24.8. vystúpia skupiny Bonks, Capriani Band, Smola a hrušky a Iné Kafe. V nedeľu 25.8. sa predstavia folklórne súbory Kysučan a Kelčovan, vystúpi aj Janko Lehotsky a kapela Heľenine oči. Pre návštevníkov je pripravený pestrý sprievodný program - bábkové divadlo, výstavy fotografií a výtvarných diel či pochod drotárskymi chodníkmi a tradičný drotársky a remeselný jarmok.

Jarmoku budú predchádzať koncerty v rámci Revival night, ktorá bude v piatok 23.8.2019. Na akcii sa predstavia revivalové skupiny AC/DC, Roxette alebo Depeche Mode.

Dvojdňové podujatia sa bude konať aj na Trojmedzí. V sobotu 24.8. vás pozývame na festival goralskej kultúry Goralfest, športovcov  zase v nedeľu 25.8. na Goralmaratón, v rámci ktorého sa bude bežať cez tri štáty.

Aj v skanzene Vychylovka je pripravené dvojdňové podujatia, a to folklórny festival Jánošík a Ondráš fest. Pôjde už o 7. ročník, na ktorom sa predvedú slovenské a české folklórne skupiny.

Pozývame vás aj do Poviny, kde sa budú konať obecné hodové slávnosti. Ich súčasťou bude kultúrny program, stánky a chutné občerstvenie.

Aj tento víkend sa bude konať hasičská súťaž, dejiskom bude areál v Skalitom pri pamätníku padlým v II. svetovej vojne. Prebiehať budú dve súťaže, a to XXVII. ročník O putovný pohár starostu obce Skalité a II. ročník súťaže mladých hasičov.

Športová súťaž bude aj v stredisku Snow Paradise Veľká Rača, kde sa v nedeľu 25.8.2019 bude konať Slovenský pohár MTB v zjazde na horských bicykloch.

Záujemcov o netradičné nočné prehliadky hradov zase pozývame na Strečno - prehliadka tu bude 24.8.2019 so vstupmi o 21:00, 22:00 a 23:00 hodine.

Zdroj foto: Mesto Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: