bus caRežim cestovných poriadkov prímestskej autobusovej dopravy v Žilinskom kraji sa mení od piatku 30. októbra 2020.

Prímestské autobusy budú počas najbližších týždňov v Žilinskom kraji jazdiť v obmedzenom režime. Dôvodom sú mimoriadne prázdniny stanovené ministerstvom školstva ako i platný zákaz vychádzania v rámci ,,čiastočného lockdown."

Obmedzený režim od piatku 30. októbra

Županka Erika Jurinová hovorí o opätovnom obmedzenom režime: ,,Vo veľmi podobnom režime sme išli už počas prvej vlny pandémie. Prázdninový režim bude doplnený o autobusové spoje tak, aby bolo zabezpečené dochádzanie zamestnancov do práce a žiakov aj zamestnancov do materských a základných škôl."

Žilinský samosprávny kraj uvádza, že zmena bude platná do 12. decembra 2020 teda do generálnej zmeny cestovných poriadkov. ,,V prípade, že by do tohto dátumu došlo k uvoľňovaniu opatrení, tak samozrejme režim prevádzkovania prímestskej autobusovej dopravy prehodnotíme a prispôsobíme sa situácii. Zároveň platí, že počas obmedzeného režimu budeme situáciu sledovať a prehodnocovať a budeme brať do úvahy aj aktuálne požiadavky cestujúcej verejnosti," dodáva županka.

Krajské autobusy sú podľa informácií Žilinského samosprávneho kraja pravidelne dezinfikované a doteraz v nich nebol nezaznamenaný ani jeden prípad nákazy COVID-19. Cestujúci sa tak v prípade potreby nemusia báť využívať prímestskú autobusovú dopravu,

Vodiči v autobusoch sú chránení ochranným rúškom a dezinfekciou - Žilinská župa darovala svojim zmluvným dopravcom ochranné rúška v celkovom počte osemtisíc kusov, ktoré získala darom od spoločnosti SanaClis, s.r.o.

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: