cievna chirurgia ambulancia vV Medmedical Klinik sme od septembra otvorili novú ambulanciu v odbore cievna chirurgia, na otázky nám odpovedal MUDr. Tomáš Suran.

Čo Vás priviedlo k štúdiu medicíny a ako dlho vykonávate profesiu lekára?

Pre štúdium medicíny som sa rozhodol v podstate ešte na základnej škole, postupne som všetko prispôsoboval, aby som sa dostal na Lekársku fakultu a úspešne ju ukončil, čo sa mi podarilo. Po škole som pracoval na chirurgickom oddelení v Čadci, keďže som mal veľký záujem o cievnu chirurgiu dostal som na kliniku cievnej chirurgie do ÚNV v Ružomberku. Prácu lekára vykonávam 9 rokov.

tomas suran vMUDr. Tomáš SuranPrečo ste si na svoje ďalšie pôsobenie vybrali ambulantné pôsobenie na našej klinike? Nebude Vám práca v nemocnici chýbať?

Prácu na ambulancii som si vybral aj preto, nakoľko viem, aká zlá je dostupnosť na vyšetrenie k lekárovi, ktorý sa zaoberá ochorením ciev, či je to už angiológ, alebo cievny chirurg. Veľakrát sa pacienti dostanú k cievnemu chirurgovi neskoro, keď už sú terapeutické možnosti veľmi oklieštené. Práca v nemocnici má svoje špecifiká, výhody aj nevýhody. Nevýhoda je najmä časová náročnosť, ktorá musí byť vynaložená a na úkor toho je v úzadí rodina, koníčky a ostatné záujmy.

Aký je Váš pohľad na vybavenie kliniky?

Myslím si, že vybavenie kliniky je na veľmi dobrej úrovni, nakoľko je tu viacero odborných lekárov a možností diagnostiky či už laboratórnej či zobrazovacej. Takže ak treba doplniť bežné vyšetrenie, pacienti nemusia ísť inam.

ambulancia oscadnica

Aké vyšetrenie viete svojím pacientom ponúknuť?

Diagnostiku a nechirurgickú liečbu ochorení tepien, žíl, vlásočníc a lymfatických ciev. Využívame moderné zobrazovacie techniky, ktoré pomáhajú odhaliť riziko vzniku srdcovo-cievnych komplikácií, zápalov žíl a trombóz. Vyšetrenie cievneho systému dolných končatín, horných končatín, krčnej tepny. Liečebné riešenie vredov predkolenia, kŕčových žíl, trombóz.

cievna chirurgia ambulancia v

Máte nejaké ambície na rozšírenie ponúkaných ambulantných zákrokov?

Chcel by som na klinike vykonávať skleroterapiu metličkových žiliek, eventuálne v lokálnej anestéze miniflebektómiu drobných kŕčových žíl.

Čo je to sklerotizácia metličkových varikozít?

Sklerotizácia patrí medzi moderné zákroky, ktoré sa vykonávajú ambulantne a nevyžadujú hospitalizáciu či práceneschopnosť. Sklerotizácia predstavuje vpichnutie látky tzv. sklerotizačného roztoku, ktorý naruší vnútornú vrstvu žily. Tým sa vyvolá zápalová reakcia spôsobujúca rozpad poškodenej žily. Táto metóda odstránenia kŕčových žíl sa môže použiť na malé popraskané žilky, menšie ako 1 mm a malé kŕčové žily 1-3 mm.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: