testovanie 2kolo IMG 4856Obdobne ako v prvom kole obec Vysoká nad Kysucou pripravila možnosť sledovať dianie resp. dĺžku rady „živým vysielaním“ pomocou online kamier. Aj vďaka tomu nemali problém s čakacou dobou na odberných miestach.

Obyvatelia obce si tak mohli na webovej stránke obce www.vysokanadkysucou.sk pozrieť ako to aktuálne vyzerá pred ich odberným miestom a rozhodnúť sa, kedy bude pre nich najvýhodnejšie ísť sa dať otestovať.

V sobotu 7. novembra 2020 a v nedeľu 8. novembra 2020 prebehlo vo vytypovaných okresoch Slovenska 2. kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Medzi okresy v ktorých sa malo uskutočniť 2. kolo testovania na ochorenie COVID-19 bol zaradený i okres Čadca. Obdobne ako v iných samosprávach aj v obci Vysoká nad Kysucou prebiehalo testovanie počas oboch dní od 8:00 hod. do 20:00 hod.

V priebehu oboch dní sa v obci počas 2. kola dalo otestovať na odbernom mieste

  • v Ústredí 864 obyvateľov
  • vo Vyšnom Kelčove 697 obyvateľov

Na oboch odberných miestach bolo identifikovaných zhodne po 6-tich pozitívnych na ochorenie COVID-19. Celkovo sa teda v 2. kole dalo otestovať 1 561 obyvateľov, čo v prenesenom význame znamená 80,83% účasť.

"I tento krát je tento údaj mierne skreslený, nakoľko medzi testovanými boli i obyvatelia nad 65 rokov, ale i obyvatelia okolitých samospráv, ktorí podľa vlastných slov využili online monitoring stavu pred odbernými miestami a samozrejme i obyvatelia z Českej republiky, ktorí sa aktuálne zdržiavali na jej území. Najvzdialenejším otestovaným bol opäť obyvateľ z Portugalska, ktorý sa aktuálne zdržiava na území našej obce." informuje starosta obce Anton Varecha

Miera pozitivity po druhom kole testovania bola v obci Vysoká nad Kysucou 0,77%.

"Vďaka absolútnej profesionalite všetkých zdravotníkov, súhre a nasadeniu všetkých členov oboch odberných tímov, pod vedením profesionálnych vojakov, nenastali žiadne komplikácie za čo každému, ktorí ste akoukoľvek formou pomohli patrí veľké ĎAKUJEM." dodal na záver starosta obce.

#SPOLOČNE TO ZVLÁDNEME

 

autor: redakcia
foto: Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: