respiratorySamospráva mesta odovzdala osobám starším ako 60 rokov po 3 kusy respirátorov.

Od začiatku pandémie sa mesto Turzovka snaží pomôcť najmä starším rizikovým občanom nákupom potravín, liekov, rozvozom stravy či poskytnutím kvalitných jednorazových rúšok.

Primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis informuje, že teraz rozdali seniorom respirátory: „Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v súvislosti s koronavírusom COVID - 19 a jeho ďalších mutácii sme sa opäť rozhodli pomôcť starším obyvateľom a to zakúpením kvalitných FFP-2 respirátorov. Počas uplynulých dní bolo každej osobe staršej ako 60 rokov odovzdaných osobne alebo uložením do schránky 3 ks tejto ochrannej pomôcky.“

Celkovo mesto zakúpilo 6000 kusov respirátorov, čo pomôže približne 2000 najviac ohrozeným obyvateľom Turzovky. Nosením respirátora sa zvyšuje ochrana hlavne voči novým mutáciám koronavírusu.

respiratory v

Mesto naďalej ponúka pomoc najviac ohrozeným skupinám

Seniorom, ale aj osamelým občanom s pozitívnym COVID testom sa mesto snaží pomáhať ďalšími službami ako je nákup základných potravín do domácností. Agáta Machovčáková z úseku mediálneho pôsobenia mesta Turzovka uvádza, že občania môžu so žiadosťou o túto pomoc volať v pracovných dňoch v čase od 8.00 do 11.00 hod.

Ak patríte do rizikovej skupiny nad 60 rokov a nedostali ste respirátor alebo potrebujete zakúpiť základné potraviny volajte na tel. číslo 420 93 311.

autor: redakcia
foto: mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: