agresivny vodicVodič unikal žilinským príslušníkom finančnej správy, bol pod vplyvom alkoholu a omamných látok.

Vodič z Kysúc sa postaral o rušné chvíle na ceste - pred žilinskými príslušníkmi finančnej správy unikal pod vplyvom alkoholu a omamných látok. Počas prenasledovania okrem nich ohrozoval i okolie nebezpečnou jazdou pričom poškodil 2 služobné vozidlá a neskôr aj fyzicky na nich zaútočil. Colný úrad Žilina uvádza, že viezol väčšie množstvo drog, pravdepodobne extázy.

"Príslušníci finančnej správy zo žilinského colného úradu sa pomocou svetelnej a zvukovej signalizácie pokúšali na Kysuciach zastaviť vozidlo, ktoré z nepochopiteľných dôvodov prechádzalo mimo vyznačený jazdný pruh. Na znamenia však 21 – ročný vodič nereagoval, prudko zrýchľoval, blokoval služobné vozidlo a snažil sa ho vytlačiť do zvodidiel. V nepriaznivom počasí riskoval a ohrozoval okolie aj životy a zdravie ďalších dvoch osôb, ktoré viezol.

agresivny vodic 1

Po tom ako prešiel cez bývalý hraničný priechod Milošová – Šance sa k prenasledovaniu vozidla pripojila aj privolaná hliadka polície z Českej republiky. Pri jednom z pokusov o únik im poškodil prednú časť auta. Asi po 30 km divokej jazdy ho v obci Třinec zablokovali služobné vozidlá. Agresívny vodič však chcel pokračovať v jazde, pokúšal sa z miesta vycúvať a do jedného z nich narazil. Z auta sa ho podarilo vytiahnuť až po použití donucovacích prostriedkov, pričom kládol odpor a zasahujúcu osobu kopol do tváre. Keďže dvere vozidla boli uzamknuté, aj spolujazdca dostali príslušníci zložiek von ako vodiča cez rozbité okno."

agresivny vodic 2

Následne sa vykonala prehliadka vnútorných priestorov vozidla. Príslušníci finančnej správy našli okrem nožov, balení cigariet a alkoholu aj väčšie množstvo tabletiek, pravdepodobne extázy. Vodič potom absolvoval dychovú skúšku, ktorá potvrdila, že bol pod vplyvom alkoholu a podrobil sa tiež odberu krvi na zistenie omamných látok v tele s pozitívnym výsledkom.

autor: redakcia
foto: Colný úrad Žilina

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: