policia kysucePolícia vodiča zastavila v piatok 14.2.2020 vo večerných hodinách.

57-ročný vodič z Čade si v piatok 14.2.2020 sadol za volant v podguráženom stave. Polícia vodiča Škody Felicie zastavila v Čadci vo večerných hodinách a podrobila ho kontrole. "57-ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,09 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,27 promile," uvádza Jana Balogová z KRPZ v Žiline. Muž teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Inému vodičovi namerali v obci rýchlosť 103 km/h

Ďalšou udalosťou, ktorú polícia zaevidovala sa udiala v nedeľu v dopoludňajších hodinách 16.2.2020. Vodičovi v obci Vysoká nad Kysucou bola nameraná rýchlosť 103 km/h.

vodic vysoka nad kysucou

V Žilinskom kraji zaznamenala polícia celkovo 40 podgurážených vodičov v priebehu minulého týždňa. Nad jedno promile nafúkalo 11 vodičov motorových vozidiel, výsledok pod jedno promile mali 12 vodiči. Dychovej skúške sa odmietol podrobiť jeden z kontrolovaných vodičov. Dopravnú nehodu spôsobili dvaja vodiči jazdiaci v podguráženom stave. Kontrola čakala aj cyklistov - výsledkom je, že u 14 mala dychová skúška pozitívny výsledok.

Polícia upozorňuje na to, že vodičom, ktorí jazdia pod vplyvom alkoholu môže zaistiť jeho vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie. Naďalej platí i zdôraznenie faktu, že je mimoriadne nebezpečné si sadať za volant v podnapitom stave. Nehody, ktoré takto bývajú spôsobené majú často tragické následky.

autor: redakcia
foto: redakcia a polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: