opiti soferi20-ročného mladíka z Olešnej zastavila policajná hliadka v Staškove dňa 11.05.2023 v nočných hodinách. Šofér čelí obvineniu trestného činu  ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka zastavila dňa 11.05.2023 v nočných hodinách v Staškove 20-ročného mladého vodiča z obce Olešná, ktorý viedol osobné motorové vozidlo značky Mercedes Benz. 

"Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,80 mg/l, čo po prepočte predstavuje 1,67 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža," informuje mjr. Mgr. Jana Zlochová z OR PZ.

Policajné hliadky zastavili aj vodičku z Čadce a vodiča z Ochodnice

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky je obvinená aj 28-ročná žena z Čadce. V sobotu dňa 13.05.2023 mala v nočných hodinách viesť po miestnej komunikácií v meste Čadca osobné motorové vozidlo značky Fabia. Polícia u nej vykonala dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom 1,12 mg/l alkoholu v dychu, čo po prepočte predstavuje 2,33 promile. Obvinenej žene bola obmedzená osobná sloboda a bola predvedená na policajný útvar za účelom vykonania potrebných úkonov. Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvinenú ženu.

Policajti zastavili aj opitého 55-ročného šoféra v Ochodnici, ktorý mal v nedeľu dňa 14.05.2023 v dopoludňajších hodinách viesť po ceste III. triedy v obci Ochodnica osobné motorové vozidlo značky Subaru. "Policajti vykonali následne u obvineného dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom 0,51 mg/l alkoholu v dychu, čo po prepočte predstavuje 1,06 promile," uvádza mjr. Mgr. Jana Zlochová. Mužovi bola obmedzená osobná sloboda a bol predvedený na policajný útvar za účelom vykonania potrebných úkonov. Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

autor: redakcia
foto: ilustračné Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: