ruske koleso kysuceSkvelá správa pre náš región. Prichádza investícia, ktorá dostane Kysuce na mapu najväčších svetových atrakcií!

V našom okresnom meste postavia atrakciu svetových parametrov, ktorá môže prilákať tisíce návštevníkov z celého sveta. Môže podporiť cestovný ruch nielen u nás, ale aj v širšom regióne. Podľa našich informácií chce zahraničný investor postaviť na Kysuciach obrovské ruské koleso! Vo svete síce existuje mnoho podobných atrakcií, avšak to slovenské bude mať jedinečný dizajn. A práve stvárnenie bude jeho hlavným ťahákom. Inšpiráciou pre dizajnérov je produkt, ktorý preslávil Kysuce po celom svete. Je ním, ako inak – guľkové ložisko!

ruske koleso 001

Ložisko si zaslúži poctu!

Ložisko sa stalo hlavným námetom dizajnérov a architektov.
Táto myšlienka sa páči aj Ľubomírovi Jánoškovi, ktorý pochádza zo strojárskej rodiny. Hovorí: „Dávno som uvažoval o tom, že Kysuce by si zaslúžili urobiť poctu ložisku. Jeho výroba umožnila rozvoj regiónu Kysuce a doteraz prináša obživu tisícom rodín.“

Lokalita? Tú investor zatiaľ neupresnil

Určitým rúškom tajomstva je lokalita, kde má byť ruské koleso umiestnené. Podľa našich informácií sú lokalitou, kde bude atrakcia postavená Dolné Kysuce. Podľa iného zdroja to má byť priamo Kysucké Nové Mesto. Náš zdroj upresnil umiestnenie ešte viac - miestni ju poznajú ako „Pri Lipke“. Toto sa nám žiaľ nepodarilo do vydania článku potvrdiť.

ruske koleso 003

Jeden zdroj uvádza, že miesto je vybrané tak, aby sa nachádzalo v blízkosti budúcej výstavby diaľnice D3 na Kysuciach: „Diaľnica sa stavia už viac ako štvrťstoročie. To je samo o sebe unikát. Návštevníci si zaiste budú chcieť pozrieť toto veľkolepé cestné dielo takpovediac z vtáčej perspektívy.“

Investor nám taktiež prezradil ako má byť financovaná takáto náročná stavba. Uvádza: „Keďže ide o ruské koleso, projekt nemôže byť financovaný z fondov Európskej únie. Jednou z možností je financovanie z fondov Grigorija Alexandroviča Potemkina.“

ruske koleso kysuce detail1

ruske koleso kysuce detail2

My sme radi, že vám exkluzívne môžeme ukázať prvé vizualizácie tejto svetovej atrakcie! Veríme, že o ruskom kolese čoskoro prinesieme viac informácií. Ak sa podarí projekt zrealizovať, Kysuce sa razom stanú jednou z najväčších turistických destinácií na Slovensku.

Pozornému čitateľovi zaiste neunikne fakt, že článok bol publikovaný 1. apríla .2023

Autor: Peter Kolembus
Vizualizácie: J. Šustek - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: