nosenie ruskoKto dnes nečítal aspoň jeden článok o Covide, tak dnes nečítal.

Kto dnes pochopil chaotické opatreniami proti Covidu, ten je macher. Opatrenie pribúdajú, ubúdajú, ale rúško ostáva.

Pri letmom pohľade na verejný priestor trebárs našej milovanej Čadce, konkrétne na pešiu zónu Palárikovej ulice, sa dá odhadnúť, že 70 % ľudí nosí rúško poctivo. Správne nasadené až cez nos. V týchto chladnejších, dňoch najmä z rána to celkom dobre zahreje. Ako šál.

Potom tu máme skupinu obyvateľov, asi 10%, antisystémových bojovníkov za čokoľvek, respektíve proti všetkému. Tí rúška nenosia a aj všetky ostatné nariadenia úplne ignorujú. Tu je každá rada drahá, najmä v prípade, keď sa aj oni a ich blízki s Covidom priamo vytrápili. (Touto cestou sa ospravedlňujem skupinke ťažkých astmatikov.)

A ešte zvyšných 20%. To je skupina, čo si myslí, že s tým rúškom vybabrala podľa hesla „aj vlk sýty aj ovca celá“. Oni rúška nosia, majú ich pekne zaviazané kolo uší. Ale „prekliato nízko“. Ich rúško nos a niekedy ani ústa rozhodne nekryje. A strieľajú na nás dávku slín a vírusov v kvapôčkach alebo ich naopak od sebe podobných kovbojov pekne krásne schytajú. A niektoré "ovce" z toho potom majú veľké problémy. Problémy s názvami: pozitívne infikovaný, roznášač, chorý na Covid, hospitalizovaný, pľúcna ventilácia a niekedy aj horšie.

Ako vravím - opatrenie pribúdajú, opatrenia ubúdajú, ale rúško, to primitívne rúško, ostáva. Tak správne nasadiť, priatelia.

Marta Sláviková
foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: