turisticka vychadzka javorniky vV sobotu 25. marca 2023 sa na spoločnej turistickej vychádzke stretli zástupcovia Mikroregionu Valašsko - Horní Vsacko a turisti z Kysúc - z 1. ŠK KST Turzovka v rámci "Projektu Monitoring návštěvnosti a následné zlepšení doprovodné infrastruktury na hřebenu Javorníků a Beskyd".

Vychádzka sa uskutočnila od strediska Kasárne na Makove po hrebeni Javorníkov až do strediska Kohútka, kde sa uskutočnilo spoločné zhodnotenie celého projektu. Aj keď predpoveď počasia sľubovala zlé a daždivé počasie, tak nakoniec nás čakala vychádzka za slnka s krásnymi výhľadmi najmä na sever od Javorníckeho hrebeňa na Vsetínske Beskydy a Moravskosliezske Beskydy.

turisticka vychadzka javorniky 003

Napriek tomu, že na hrebeni sú zvyšky snehu, stretávali sme aj ďalších turistov. V príjemnej atmosfére spoločných rozhovorov a diskusií sme absolvovali 13 km trasu až do známeho strediska na Kohútke, kde sme po obede pokračovali v zhodnotení vychádzky ako aj spoločného projektu.

Prečo sa vlastne táto vychádzka uskutočnila?

Bola súčasťou už vyššie spomínaného projektu, v rámci ktorého sa na hrebeňoch Vsetínskych vrchov a Javorníkov na frekventovaných miestach umiestnilo celkom 5 ks sčítačiek cyklistov a turistov. Realizácia projektu bola od 1.6.2022 do 31.3.2023.

turisticka vychadzka javorniky 008

Hlavným partnerom tohto projektu bol Mikroregion Valašsko - Horní Vsacko a cezhraničným partnerom 1. ŠK KST Turzovka. Projekt je spolufinancovaný z Fondu malých projektov z Regiónu Biele Karpaty v rámci cezhraničnej česko-slovenskej spolupráce. Súčasťou projektu je tiež spracovanie analýzy dát a následné navrhnutie potrebnej novej infraštruktúry.

Vladimír Pekár

projekt loga

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: