cykloturistika vybavenieCykloturistika sa v poslednom období stáva na Slovensku čoraz viac populárnejšou. Obdobie pandémie prinútilo ľudí vybehnúť do prírody a dočkali sme sa tak aj situácie, kedy bolo na trhu nedostatok bicyklov. Ak ste tomuto športu podľahli aj vy a stali sa tak milovníkom cykloturistiky na Kysuciach, potom vyskúšajte zlepšiť svoj výkon aj týmto vybavením.

Športové smart hodinky na bicykel

Okrem kvalitného bicykla, ktorý je nevyhnutné na cykloturistiku mať, vám v dosahovaní a v zlepšovaní vašich výkonov pomôžu aj športové smart hodinky. Ide o inteligentné športové hodinky, ktoré si nielenže môžete prepojiť so svojim mobilným zariadením, ale vďaka nim tak budete mať prehľad napríklad aj o svojom zdravotnom stave. Športové smart hodinky si môžete vybrať v závislosti od športu, ktorý vykonávate. V tomto prípade si môžete vybrať športové hodinky na bicykel. Tieto hodinky sú vybavené rôznymi funkciami a majú v sebe zabudované rôzne merače. Môžete tak pri cykloturistike využiť GPS navigáciu, meranie srdcového tepu, barometer, oxymeter, tlakomer, ale aj krokomer či počítanie kalórií. Športové hodinky sú tiež odolné, aby sa pri páde nepoškodili. Širokú ponuku športových hodiniek na rôzne športy nájdete aj na Alza.

cykloturistika vybavenie v

Fitness náramky na cykloturistiku

Zaobstarať si taktiež môžete fitness náramky. Ide v podstate o náramok, ktorý má podobné funkcie ako športové smart hodinky. Fitness náramky sa však líšia dizajnom a niektorými funkciami, ktorých je v porovnaní so športovými hodinkami menej. Fitness náramky disponujú funkciami ako je GPS či meranie tepu, ale môžete taktiež využiť aj krokomer či oxymeter. Fitness náramok si rovnako môžete prepojiť s mobilným zariadením.

Cyklocomputery a cyklonavigácie

Cyklocomputery alebo cyklonavigácie môžete tiež využiť na cykloturistike. Ide o zariadenia, ktoré si pripojíte na riadidlá bicykla. Tieto zariadenia fungujú na princípe merania dát, a to či už merania priemernej rýchlosti, aktuálnej rýchlosti, prejdenej vzdialenosti, celkového času jazdy či výpočtu kalórií. Taktiež sú vybavené funkciami, ako je výškomer, teplomer, autostart a autostop, Bluetooth pripojením a samozrejme aj mapovou navigáciou. Využiť taktiež môžete tréningový denník či záznam trasy. Pre náročnejších používateľov sú aj drahšie alternatívy cyklocomputerov a cyklonavigácie, ktoré majú omnoho viac funkcií.

Pokiaľ si však zaobstaráte športové smart hodinky, cyklocomputer, cyklonavigáciu alebo fitness náramok nie je nevyhnutné vlastniť. Športové smart hodinky zaznamenajú všetky potrebné informácie, ktoré vám pomôžu pri dosahovaní vašich cieľov a lepších výkonov počas cykloturistiky.

partnerský článok
foto: Freepik.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: