starostlivost o plet muz2Všetky typy pleti potrebujú hydratáciu, bez ohľadu na vek a ročné obdobie. Pri výbere vhodného prípravku by ste mali rátať s týmito pravidlami.

Suchá pokožka bez náležitej starostlivosti bude podráždená, začne sa šupinatiť a objavia sa prvé vrásky. Normálna pleť potrebuje hydratáciu na udržanie zdravého, atraktívneho vzhľadu, mastná pleť na reguláciu hydro-lipidovej rovnováhy a predchádzanie skorým vekovým zmenám. Používajte hydratačnú kozmetiku, aby ste prinavrátili epiderme optimálnu úroveň vlhkosti, zjednotenie tónu a svieži vzhľad. Pripomíname, že hydrokrémy nenahrádzajú výživné látky a mali by sa používať spolu s inými prípravkami.

Fešákom a kráskam na vedomie…

Pri výbere vhodného prípravku by ste mali rátať s týmito pravidlami:

  • Najprv si preštudujte zloženie, podmienky skladovania konkrétneho výrobku. Najkvalitnejšie prípravky Vám poskytne e-shop MAKEUP.
  • Uistite sa, že v kréme nie sú žiadne alkoholové zložky.
  • Najlepší hydratačný krém na tvár má textúru, ktorá nevytvára na tvári nepríjemný film, preto uprednostnite jemnú ľahkú konzistenciu.
  • Je dôležité vyberať produkty s prihliadnutím na vek a ročné obdobie. Mladé slečny ešte nemajú dovŕšenú pleť, preto nebude vhodným ju presycovať aktívnymi zložkami.
    Naopak, staršie ženy potrebujú vyživovať svoju pokožku vitamínmi a minerálmi.
  • Pozrite si obal a prečítajte si návod. Lepšie, aby fľaštička bola vybavená šetrným dávkovačom, bez špecifických vôní. 
  • Pri použití dbajte na to, aby ste sa vyhli rôznym kožným infekciám.
  • Prečítajte si recenzie krémov na tvár a názory dermatológov. Na základe všetkých pravidiel si vyberte ideálny krém pre seba.
plet dievca

 

TOP 5 najlepších hydratačných krémov

Hydratačný krém proti starnutiu pre mužov z radu Vita Lift od značky L'Oreal Paris, ktorý nájdete na webe https://makeup.sk/brand/24165/, je vhodný pre všetky typy pleti. Komplex ADS™ obsahuje proretinol a parelastín, ktoré vyhladia vrásky, zvýšia elasticitu a prírodné ochranné mechanizmy epidermy. Taktiež, krém skvele upokojí pánsku pleť po holení.

Farmaceutický produkt Mineral 89 Light 72H Moisture Boosting Cream od Vichy nielen dobre vyhydratuje pleť, ale zároveň posilní kožnú bariéru. Kyselina hyalurónová, skvalán, vitamíny E a B3 udržujú vlhkosť do 72 hodín, kvôli čomu pleť je vyhladená, vypnutá a elastická. Výhodou je, že krém môžete používať v akomkoľvek ročnom období.

Nočný krém proti vráskam Blue Therapy Red Algae Uplift Night Cream od značky Biotherm je vyrobený na báze červených morských rias a peptidov, ktoré nielen dobré vyživia pleť, ale aj zvlhčia počas spánku. Dokonale vyplní jemné línie, zmenší viditeľnosť hlbších vrások a zaručí skvelý výsledok po dlhšom použití.

Aquasource Cica Nutri Cream od BioTherm pomôže neutralizovať škodlivé vplyvy vonkajšieho prostredia na suchú pokožku. Jemne ružová fľaštička obsahuje krém s výťažkom z termálneho planktónu a pupočníka ázijského, ktorý pomáha vyhydratovať tvár a dodáva jej sviežosť a atraktívnosť.

Krém Hydra-Essentiel Silky Cream Normal to Dry Skin od Clarins vyniká kombináciou prírody a inovatívnych technológii. Vďaka extraktu z Kalanchoe, kyseline hyalurónovej a špeciálnemu komplexu je epiderma aktívne zvlhčená. Vaša tvár sa premení, stane sa mladistvejšou a bude vyžarovať zdravie a vitalitu.

Bez ohľadu na to, aký si zvolíte krém, dôležitým je dodržiavať pokyny, nezanedbávať dávkovanie a výsledok nenechá na seba dlho čakať.

Reklamný článok
Foto: pexels.com

 

Reklamný článok

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: