nabytok vyber

Láska vraj ide cez žalúdok. Doprajte si preto raňajky na kvetinovom riade a podložke na stôl. Šálky, poháre alebo taniere zdobené drobnými kvetmi pôsobia už na prvý pohľad zasnene, ale dobrý servírovací riad si dokáže vychutnať každý. Rovnako môžete kvetinové vzory aplikovať napríklad na dekoračných vankúšoch alebo posteľných obliečkach a tešiť sa tak z príchodu jari. Inšpirácií je dostatok.

Po zime sa príroda začína prebúdzať k životu a s ňou aj naše príbytky. Neváhajte a pustite sa do dekorovania! Rozžiarte svoj dom či byt, obývačku, detskú izbu, predsieň alebo pokojne aj kúpeľňu. Pomôžu vám v tom pestrofarebné bytové doplnky s motívmi kvetov a jari. Poobzerajte sa po nich v obchodoch či v e-shopoch, ako je napríklad agatanabytok.sk – doplnkov s kvetinovými vzormi nájdete tisíce.

Kvety, kam len pozriete

Nová sezóna prináša nové trendy a farebné kombinácie, ktorými sa môžete nechať inšpirovať. Pestré farebné kombinácie vám zlepšia náladu a nielen to. Dodajú vášmu interiéru sviežosť a vnesú doň dobrú náladu. Pozrite si inšpirácie na ozdobné kvetináče, ktoré v sebe spájajú dokonalú kombináciu dekorácie interiéru a funkčnosti.

Aký typ kvetináča si vybrať?

Podľa potreby a priestoru, ktorý je v miestnosti k dispozícii, si môžeme vybrať predovšetkým tri typy kvetináčov: stojacie, závesné a poschodové. Úlohou každého z nich je čo najlepšie vystaviť rastlinu a poskytnúť jej dobré podmienky pre rast. Každý z vyššie uvedených kvetináčov je možné úspešne umiestniť do interiéru aj exteriéru. Ak sa však rozhodneme umiestniť kvetináč do záhrady, na terasu či balkón, oplatí sa zaobstarať si také, ktoré ochránia naše rastliny počas nočných mrazov. Vďaka zvýšenému záujmu o rastliny v posledných rokoch (nielen zo strany zberateľov, ale aj ľudí začínajúcich svoje dobrodružstvo s pestovaním rastlín) je na trhu široká ponuka vychádzajúca v ústrety dopytu zákazníkov. Množstvo tvarov, štýlov a materiálov dostupných na trhu znamená, že každý si nájde niečo pre seba.

Pre aký kvetináč sa teda rozhodnúť a ako ho použiť v interiéri?

Vysoko stojace kvetináče majú väčšinou miesto len pre jednu rastlinu, no vďaka tomu je dokonale exponovaná. Dobre sa hodí skôr tieňomilným rastlinám, takže je vhodný do presvetleného priestoru okna, ako aj do tmavších častí miestnosti. Závesné kvetináče je možné namontovať na špeciálne stropné držiaky alebo zavesiť kdekoľvek v našom interiéri, napríklad na záclonovú tyč, čo môže byť dobrý nápad najmä v prípade popínavých rastlín. Vďaka výške rastliny sa krásne ukážu jej dlhé popínavé listy a v prípade menších druhov im kvetináč poskytne dostatok priestoru na rast.

Aké ďalšie bytové doplnky s jarnými motívmi ešte stoja za to a v akých farbách?

Zbavte sa v spálni zimných motívov a prezlečte svoju posteľ do veselých vzorov, ktoré vám zlepšia náladu. Farbou jari je zelená a v kombinácii so žltou vytvára atmosféru aktivity a energie do života. Skrášlite si preto domov práve v týchto farbách a využite širokú ponuku s jarnými i celoročnými dekoráciami.

Štýlové dekorácie a drobné doplnky sú jednoduchou cestou, ako si rýchlo zútulniť bývanie a dodať mu tú správnu atmosféru. Moderné kvetináče, rámčeky na fotografie či dekorácie na poličku by nemali chýbať ani vo vašom byte či dome. Celok v konkrétnom alebo eklektickom štýle môžete takisto doplniť obrazmi a dekoráciami na stenu, ktoré oživia každú miestnosť a budú odrážať vašu osobnosť i celkový prístup k interiérovému dizajnu. Nemusíte sa preto báť popustiť uzdu fantázii. Výber je len na vás.

Reklamný čánok

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: