sklarne vybavenieSkláreň ponúka množstvo služieb, ktoré zákazníci oceňujú. Tu si musíme zabezpečiť profesionálne vybavenie, ktoré nám umožní vykonávať prácu správne a presne.

Profesionáli využívajú moderné stroje a zariadenia každý deň. Bez nich by bolo dosť ťažké robiť niektoré práce. Široká ponuka na trhu znamená, že každá skláreň si nájde perfektné riešenia pre svoju firmu. Aké vybavenie si vybrať? Čo je potrebné mať v sklárni? Čo si treba zapamätať?

Vybavenie sklárne

Povolanie sklenára je už dlhé roky považované za čestné a ušľachtilé zamestnanie. Vyžaduje si výnimočnú presnosť, spoľahlivosť a jemnosť. Toto zamestnanie, ale nie je v posledných rokoch už také populárne. Stále však hrá dôležitú úlohu na trhu. Sklo je materiál, ktorý sa používa vo veľmi často. Bez skla by človek na mnohých miestach nemohol fungovať. Sklárne zamestnávajú skúsené osoby, ktoré pracujú s vášňou a nasadením. V dobrej sklárni si môžeme objednať sklenené konštrukcie, zrkadlá, vitráže, okná, ale aj môžeme dať opraviť rozbité sklenené výrobky. Sklenár je skutočným umelcom, keďže pracuje vlastnými rukami. Samozrejme, nesmie sa zabúdať o správnom vybavení sklárne, čo umožní lepšíe vykonávať svoju prácu. 

Potrebné nástroje a príslušenstvo

Vybavenie sklenárstva (www.sklo.sk/sk) sa zakladá na množstve nástrojov a príslušenstva vysokej kvality. V profesionálnej firme zamestnanci využívajú overené riešenia a majú širokú ponuku služieb. Najdôležitejšie je termínové vykonanie úlohy a udržanie dokonalej kvality. V takom prípade sú dôležité užitočné nástroje – ako okná, ale aj komplikovanejšie výrobky.  Aké nástroje sú užitočné v sklárni? Vybavenie zvyčajne obsahuje:

  • Drobné príslušenstvo a materiál – to sú napr. úchvyty v podobe prísaviek, rozpery, napínače sklárske, rohy na ochranu, hmoždenky.
  • Manuálne náradia – to sú nože, pravítka, kružidlá, mikrometre, kužele, meradlá, vŕtačky a množstvo iných náradí.
  • Zariadenia na tepelné spracovanie skla – horáky, kompresory s rôznymi výkonmi.
  • Zariadenia na otupenie – napríklad kamene.
  • Náradia na orezávanie a presné rezanie – pílky, nože, drevené čepele, frézky, lámače.
  • Náradia na odstránenie rýh a na leštenie – zvyčajne sú to elektrické leštičky, kotúče, umývačky, papier na čistenie atď.

Ako zhrnutie stojí za to povedať, že sklárne každý deň využívajú moderné náradia a nástroje. Za základné vybavenie zaplatíme okolo 6 tis. EUR. K tomu ešte nákup auta a prenájom priestorov. Otvorenie sklárne je určite dobrým obchodným rozhodnutím, keďže aj v menšom meste môže sklár dobre zarobiť. Prispôsobenie správneho zariadenia vplýva na efektívnu a precíznu prácu. Aj zdanlivo malé príslušenstvo dokáže pri realizácii objednávky pomôcť.

Partnerský článok

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: