auto whiteAutá patria v súčasnosti medzi komodity, ktoré na trhu nesmierne rýchly tempom cirkulujú. Ak zvažujete kúpu auta, treba si ujasniť, či chcete nové alebo vám postačí jazdené.

Nové vozidlá rýchlo strácajú svoju hodnotu a rovnako sú rýchlo nahrádzané novými modelmi s lepšou výbavou. Staršie autá sa potom predávajú za výhodné ceny pre používateľov, ktorí si nevyžadujú nové vozidlá. Kúpa staršieho vozidla sa oplatí aj čo sa týka údržby, pretože staršie autá majú lacnejšie náhradné diely aj servisovanie. Takisto neobsahujú nadmerné množstvo elektroniky, ktorej oprava je časovo aj finančne náročná.


Kúpa jazdeného auta

Pri kúpe jazdeného auta môžete postupovať prostredníctvom rôznych bazárov, ale napríklad aj na rôznych portálov na internete. Ak kupujete na bazároch, väčšinou komunikujete priamo s predajcom, pričom nemáte žiadnu kontrolu nad priebehom obchodu. Tým pádom je takýto nákup omnoho riskantnejší, pretože vozidlo nemusí byť v popisovanom stave. Základom je preto si ísť vozidlo vždy obzrieť a vyskúšať. Hľadajte rôzne alternatívy v rôznych cenových reláciách, aby ste mali istotu, že ste našli čo najvýhodnejšiu ponuku.

Kúpa jazdeného vozidla však môže byť aj omnoho bezpečnejšia. Nákup auta môžete realizovať aj prostredníctvom rôznych overených portálov – ako napríklad Carvago. Ide o bazár na internete, kde nájdete široké spektrum jazdených vozidiel z mnohých krajín. Pri nákupe však komunikujete priamo s firmou, ktorá preberá všetku zodpovednosť za obchod. Tým je celý nákup omnoho menej rizikový a pritom si môžete priplatiť aj dôkladnú technickú kontrolu vozidla.


Kúpa nového vozidla

Pri kúpe nového vozidla je tiež potrebné preskúmať trh, či už online alebo priamo prostredníctvom kamenných predajní. Výhoda je, že máte záruku, že auto bude 100% nové a pripravené na mnoho rokov bezpečného jazdenia. Pri výbere využite aj možnosť testovacej jazdy a auto si poriadne obzrite, aby ste vyššiu investíciu neoľutovali. Potom je potrebné vysvetliť si podmienky záruky a dohodnúť sa na cene.
Nasledujú už menej záživné, no o to dôležitejšie časti – dokumenty. Všetko si poriadne prečítajte a pokiaľ máte otázky, požiadajte o vysvetlenie ešte pred podpisom. Následne preberiete presný termín dodania, zložíte zálohu (10% z ceny auta) a predajca vám vystaví faktúru. Tým je auto vaše a vy si môžete užívať roky bezpečného a štýlového jazdenia. Je len na vašich preferenciách a finančných možnostiach, či si vyberiete nové alebo jazdené auto.

reklamný článok
foto: freepik.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať