bystricka cyklomagistrala 004Kysuce ponúkajú krásnu prírodu, pokoj a množstvo možností kultúrneho vyžitia. Spoznajte Kysuce aj mimo zimného obdobia, kedy si tu užijete skvelú lyžovačku, a vyrazte na bicykloch objavovať krásy tohto regiónu.

Bystrickou cyklomagistrálou

Bystrická cyklomagistrála sa tiahne po trati bývalej lesnej železničky z Novej Bystrice do Oščadnice. Cesta je dlhá asi 20 km a užiť si ju môžete aj v zime, keďže je vhodná pre bežkárov. Objavíte tu krásnu scenériu a pokojne so sebou zoberte aj deti. Na trase budete spoznávať množstvo obcí ako je Zborov nad Bystricou, Klubinu s pôvodnými drevenicami alebo obec Radôstku či neďalekú kaplnku Slezákovci. Keď už tu budete, určite stojí za to zastaviť sa aj v obci Stará Bystrica, kde uvidíte Slovenský orloj. Tí zdatnejší môžu pokračovať až do Vychylovky, kde odporúčame navštíviť Múzeum kysuckej dediny.
Na magistrále pokojne strávite celý deň, alebo si ju rozkúskujte na viacero výletov, kochajte sa krásou prírody a objavujte malebné obce. Pokojne na chvíľku aj odložte bicykel a prejdite sa po dedinke. Ak vás vo všeobecnosti nebaví bicyklovanie, siahnite napríklad po korčuliach alebo longboarde.

Z Krásna do Novej Bystrice

bystricka cyklomagistrala 007

Nenáročná trasa z Krásna nad Kysucou do Novej Bystrice je dlhá 20 kilometrov a bez problémov ju zvládnu aj deti. Bicykel postavte na štart v Krásnej nad Kysucou odkiaľ sa po cyklotrase vydáte smerom na Novú Bystricu.
Cesta vedie popri rieke Bystrica s krásnou prírodou. Cestou sa môžete zastaviť aj na ihrisku v Starej Bystrici, kde sa môžete občerstviť, oddýchnuť a zabaviť deti aj seba rôznymi hrami. Pokračovaním v jazde smerujete na Novú Bystricu.

K vodnej nádrži Nová Bystrica

cyklo priehradaMáte silu pokračovať ďalej? Z Novej Bystrice sa vydajte cestou k vodnej nádrži Nová Bystrica. Pozor, tu už je potrebné zvládnuť poriadne stúpanie. Nádrž bola postavená v 80. rokoch a slúži ako zásobáreň pitnej vody. Popri priehrade je označená cyklorasa, ktorá je lemovaná nádhernou prírodou. Je treba upozorniť, že toto je už mierne náročnejšia časť, keďže lesný terén sa strieda s asfaltkou a miernym stúpaním a klesaním. No výhľad na nádrž v niektorých miestach určite stojí za to. Cestou pôjdete okolo kostolíka v Riečnicach, kde si môžete odpočinúť a nazrieť dovnútra. Pokračovať budete smerom k bývalej obci Harvelka, kadiaľ sa vrátite druhou stranou späť do Novej Bystrice.

Reklamný článok

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: