foto terapie medmedicalOmladenie vlastnou plazmou, je nová a prevratná metóda, ktorá pomáha efektívne regenerovať kožné bunky. Málo kto vie o akú terapiu sa vlastne jedná. Preto sme sa za vás opýtali, čo je to plazmalifting Mgr. Ľubomíry Mitkovej

Tajomstvo mladosti Plazmaliftingu spočíva v našej vlastnej krvnej plazme

Čo je terapia vlastnou plazmou?

Ide o inovatívnu terapiu - plazmalifting, ktorou sa využívajú regeneračné účinky vlastnej krvnej plazmy.Táto metóda má veľa výhod a všestranné využitie v zdravotníctve.

Aké využitie má v estetickej medicíne?

Terapia krvnou plazmou nazývaná tiež plazmalifting sa využíva sa na regeneráciu kožných buniek, na omladenie unavenej a ochabnutej pleti. Vyhladzuje vrásky a účinne spomaľuje proces starnutia. Zlepšuje farbu a tón pleti a tiež odstraňuje nadmernú pigmentáciu. Dá sa aplikovať na celú tvár, krk, dekolt, chrbát rúk alebo do pokožky vlasov.

Do pokožky vlasov?

vlasova terapia

Áno, aplikácia vlastnej krvnej plazmy do pokožky vlasov je účinná pri vypadávaní vlasov o čo je v súčasnosti veľký záujem, nakoľko vypadávaním vlasov trpí mnoho ľudí po prekonaní ochorenia COVID-19. Zároveň sa táto terapia aplikuje aj pri slabých a tenkých vlasov, na normalizáciu činnosti mazových žliaz a stimuláciu rastu vlasov alebo zlepšenie štruktúry vlasov.

Ako prebieha zákrok?

osetrenie plazmou3

Zákrok trvá 40 minút, je takmer bezbolestný nakoľko klientovi pred zákrokom nanášame anestetický krém. Klientovi sa odoberie malé množstvo krvi rovnako ako pri bežnej preventívnej prehliadke, ktorá sa v špeciálnom prístroji za vysokej frekvecii odstredí a oddelí sa plazma od krvi. Samotná plazma je obohatená o rastové faktory, kmeňové bunky,čo robí na pokožke pozitívny efekt. Následne oddelenú plazmu zo skúmavky natiahneme do injekčnej striekačky a jemnými ihličkami aplikujeme plazmu.

Čo nasleduje po zákroku?

Vďaka aplikácii plazmy bohatej na omladzujúce látky dochádza k regenerácii buniek, ktoré začínajú pracovať. Akákoľvek imunitná či alergická reakcia je vylúčená, pretože pacientovi je aplikovaný jeho vlastný materiál. Po zákroku odporúčame medzi procedúrami použitie vitamínového krému, ktorý zmiešame s Vašou krvnou plazmou.

Koľko terapií je potrebné absolvovať ?

Na dosiahnutie maximálneho účinku je zvyčajne potrebných 4-5 sedení v dvojtýždňových intervaloch.

miesanie kremu a plazmy

Kde všade sa ešte využíva terapia vlastnou krvnou plazmou?

Terapia vlastnou plazmou sa tiež využíva pri rôznych kožných ochoreniach a vypadávaní vlasov, v zubnom lekárstve ju využívajú na liečbu paradentózy , v ortopédii a traumatológii sa používa na liečbu tkanív a regeneráciu chrupaviek.

Aká je cena za terapiu vlastnou plazmou a kde sa môžme dozvedieť viac informácií?

Cena zákroku je 150 eur. Viac informácií Vám poskytneme na našom Call Centre:
t.č: 0949 000 113, 0947 901 112 a na www.medmedicalklinik.sk

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: