rehabilitacia oscadnicaMnoho ľudí sa sťažuje na dlhé čakacie doby u lekárov, a preto sa na vyšetrenie veľakrát ani vôbec neobjednajú, trpia bolesťami dlhé mesiace a ohrozujú tak svoje vlastné zdravie.

Ich predstava je napríklad taká, že ak ich bolí chrbát, alebo iná časť pohybového aparátu, musia ísť k všeobecnému lekárovi, ktorý ich vyšetrí a ďalej zašle k ortopédovi alebo k lekárovi do ambulancie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (ambulancia FLBR).

Ten im častokrát okrem inej vhodnej liečby odporučí návštevu rehabilitačného pracoviska a rôzne terapie (napr. masáže, elektroliečbu, magnetoterapiu, terapiu laserom, cvičebnú metódu SM atď). Realita je bohužiaľ taká, že liečba sa tak pre pacienta, ktorý trpí bolesťami začne až po týždňoch či mesiacoch.

Objednať sa dá priamo k fyzioterapeutovi

Vedúca sestra pracoviska FBLR v Medmedical Klinik Mária Škripková nám ozrejmila, že pacienti sa môžu na vyšetrenie objednať aj priamo k fyzioterapeutovi, namiesto ortopéda či lekára ambulancie FBLR. Fyzioterapeut ďalej môže pacientovi priamo určiť vhodnú rehabilitáciu, ktorú vykonávajú v rehabilitačnom pracovisku Medmedical Klinik. Pacient tak začne rehabilitovať ihneď, najneskôr pár dní od prvého stretnutia s fyzioterapeutom.

rehabilitacia oscadnica medmedical2

Vyšetrenie fyzioterapeutom v Medmedical Klinik stojí 15 €. Vo vyšetrení sú zahrnuté základné testovacie metódy, goniometrické vyšetrenie a návrh pohybového programu liečby. Ak by mal samozrejme fyzioterapeut podozrenie na diagnózu, ktorú musí riešiť lekár, odporučí ho k všeobecnému lekárovi na ďalšie vyšetrenia.

V Medmedical Klinik sa v rehabilitačnom pracovisku momentálne stará o vaše zdravie 7 fyzioterapeutov a 2 maséri. K dispozícii sú každý pracovný deň (pondelok- piatok) od 07:00 do 18:00 hod.

rehabilitacia oscadnica medmedical

Na vyšetrenie sa môžete objednať telefonicky (041/5092 112, 041/5092 113, 0949 000 113) alebo emailom (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) Zmluvnými partnermi tohto rehabilitačného pracoviska sú všetky zdravotné poisťovne (VŠZP, Dôvera, Union), ale objednať sa môžete aj na priamu platbu.

Poskytujú napríklad tieto terapie:

  • elektroliečba
  • terapia laserom
  • terapia ultrazvukom
  • masáže (čiastkové masáže, masáž celej chrbtice, reflexná masáž chodidiel, banková masáž, masáž lávovými kameňmi,..),
  • cvičenie metódou SM
  • magnetoterapia
  • liečba rázovou vlnou
  • plynové injekcie
  • Rebox elektroterapia
  • parafínový a rašelinový zábal

Reklamný článok

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: