cleanex predaj zahradnej technikyFirma Cleanex - predajca značky Kärcher začala s predajom AKU záhradnej techniky.

Vadí vám pri práci v záhrade hluk motora záhradnej techniky, alebo rozbaľovanie a namotávanie elektrického kábla? Tak vás možno potešia novinky značky Kärcher, ktoré práve prichádzajú na trh. V širokej ponuke batériových pomocníkov nájdete kosačky, vyžínače, strihače plotov, nožnice na konáre i trávu, fúkáče lístia, reťazové píly i zavlažovacie pištole. Stačí si len vybrať správny typ.

TRÁVNIK

Na údržbu trávnika slúžia manuálne kosačky, ktoré je potrebné tlačiť a vysypávať, alebo robotické kosačky. Robotická kosačka sa v priestore vymedzenom drôtom naviguje náhodným princípom po trávnatej ploche, pričom nezanecháva stopy po kosení. Vďaka naprogramovaniu voliteľných začiatočných bodov pozdĺž vymedzovacieho drôtu sa spoľahlivo dostane do každého kúta na trávniku. Nadrobno posekaná tráva zostáva na trávniku ako prirodzené hnojivo a nie je ju potrebné zbierať. Nie je však vhodná do nerovných a veľmi svahovitých terénov.

Pri výbere kosačky berte do úvahy hlavne plochu, ktorú potrebujete obhospodáriť. Napríklad pre kosenie malých a stredných plôch postačí 18-voltová, ale na väčšie plochy je už potrebná 36-voltová batéria.

Na priestor s veľmi vysokou trávou, alebo nedostupné miesta môžete použiť vyžínače a zastrihávacie nožnice. A práve v týchto prípadoch oceníte,že sa vám popod nohy nemotá elektrický kábel.

zahradna technika karcher kosacka v

KRÍKY A STROMY

Vetvy do priemeru 3 cm ľahko odstrihnete s akumulátorovými nožnicami. Na hrubšie konáre je už potrebná reťazová, alebo teleskopická píla. Kärcher má v ponuke viacero typov, podľa výkonu batérie. Upínací systém reťaze bez použitia nástroja a automatické mazanie reťaze akumulátorovej reťazovej píly zaistí jednoduchú obsluhu. Na úpravu a zastrihávanie živého plota a kríkov zas slúžia akumulátorové polostrihy.

zahradna technika karcher pila

A čo s množstvom napadaného lístia v jeseni? Tu pomôžu fúkače a vysávače lístia. Výkonné akumulátorové fukáre dosahujú rýchlosť od 210-250 km/h v závislosti od zvolenej batérie a na konci sú vybavené škrabkou pre odstraňovanie prilepených listov. Ak sa rozhodnete aj pre vysávanie, pri vysávaní sa používa veľké vrece, do ktorého sa dostáva všetok zelený odpad posekaný na malé kúsky.

zahradna techniky karcher 3ČISTOTA OKOLIA

Čistiaca dýza WBS 3 je ideálnym rozšírením pre každú záhradnú hadicu. WBS 3 jednoducho spojíte so spojkou – a hotovo.

Inovatívny rotujúci prúd rýchlo odstráni čerstvé nečistoty a umožňuje ľahké čistenie veľkých plôch. 

  

  • Ak si neviete vybrať, alebo potrebujete poradiť, obráťte sa na vyškolený personál v Cleanex centre Žilina. Tu si môžete záhradný sortiment aj vyskúšať.

(PR)

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: