v risi farieb

Galéria pod Orlojom v Starej Bystrici
Kedy: 1.6.-20.7. 2021

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Obcou Stará Bystrica Vás srdečne pozýva na autorskú výstavu Williama Jaroša, člena Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri KKS v Čadci. Výstavu s názvom „V ríši farieb“ si môžete pozrieť v Galérii pod Orlojom v Starej Bystrici od 1. júna do 20. júla 2021.

William Jaroš sa narodil v roku 1986 v Čadci. Inšpiračným zdrojom pre jeho tvorbu je svet fantázie a realita, z ktorých čerpá podnety, ktoré prenáša na plátno a iné povrchy. Autor sa zameriava na abstraktnú tvorbu, využíva rôzne techniky maľby za pomoci štetcov, papiera, špachtlí, hubiek, paličiek, stierok, škrabiek alebo vlastných rúk či prstov.

Pri svojej tvorbe používa akryl, temperu, spreje a iné druhy farieb. Tvorí v rámci voľného času a maľovanie je pre neho formou odpočinku, relaxu a zároveň aj zábavou. Pri maľovaní dáva svojej fantázií a kreativite absolútnu slobodu, výsledkom čoho sú obrazy zachycujúce abstraktné dianie na plátnach. Pri pohľade na autorove obrazy môže každý vstúpiť do jeho sveta, ale aj do svojho vlastného sveta predstavivosti.

Diela W. Jaroša si môžete pozrieť na webe: www.obrazy-artgallery-wj.estranky.sk

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: