moj farebny svet vystava

Turistické centrum pod Orlojom
Kedy: 22.5.-14.7.2020

O HELENE HEDĚNCOVEJ

Mgr. Helena Heděncová sa narodila 25.5.1954 v Turzovke, kde získala základné aj stredoškolské vzdelanie. Po skončení gymnázia v roku 1972 pokračovala v štúdiu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Trnave.
„Po absolvovaní fakulty v roku 1976, ma cesta opäť viedla do môjho rodiska, do môjho prvého pôsobiska. Stala sa ním dedinka Korňa, neďaleko Turzovky, ku ktorej ma navždy pripútali krásne spomienky a dlhoročné priateľstvá. Neskôr som využila možnosť učiť v mieste bydliska ,kde som zotrvala až do odchodu na dôchodok.

Spoločne s manželom sa venujeme záľubám, na ktoré máme teraz viac času. Radi cestujeme a užívame si naše tri vnúčatká. Práve cestovanie bolo podnetom pre moje rozhodnutie venovať sa maľbe. V jednom mestečku ma zaujal workshop s enkaustikou, možnosť vyskúšania v reáli. Toto bolo silnou motiváciou a túžbou začať čím skôr. Maľovaniu voskom sa venujem približne päť rokov. Prvýkrát som sa predstavila verejnosti v roku 2018 vo výstavných priestoroch KaSS vTurzovke. Ako neprofesionálna výtvarníčka som sa zapojila do súťaže „Výtvarné spektrum 2019“, kde som získala prvé ocenenie - Diplom za 3. miesto vo svojej kategórii a ocenenie prác v súťaži „Výtvarné spektrum 2020“. V mojej tvorbe ma veľmi podporuje moja rodina, manžel a naše tri dospelé deti, čo ma teší, napĺňa energiou a motivuje.“

Výstavu si môžete pozrieť v Turistickom centre pod Orlojom v Starej Bystrici od 22. mája 2020 do 14. júla 2020.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: