cadca muzeum vianocna vystava

Kysucké múzeum
Kedy: 20.11. 2022 - 29.01.2023

Advent a vianočné sviatky patria k najbohatšiemu a najzaujímavejšiemu obdobiu roka, ktoré ľudia najviac milujú a zodpovedne sa naň pripravujú. Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo výstavu Od Ondreja do Troch kráľov.

cadca muzeum vianocna vystava 006

Uvedená výstava nadväzuje na dlhoročnú tradíciu vianočných výstav v múzeu, ktorá každoročne prináša verejnosti rôznorodé a vždy nové pohľady na vianočnú tematiku. Tohtoročná výstava je zároveň súčasťou cyklu Advent s Kysuckým múzeom a preto návštevníka symbolicky prevedie celým vianočným obdobím. Jednotlivé scény výstavy náznakovo predstavia výber zaujímavých ľudových zvykov a predstavia postavy z obchôdzok a koledovania. Návštevníci tak budú mať možnosť vidieť Lucie, Mikuláša, čerta, anjela, hrica či troch kráľov. Okrem toho sa môžu tešiť na ukážku štedrovečerného stola, vianočný stromček i betlehemy zo zbierok Kysuckého múzea. Výstava je obohatená o banery, na ktorých si môžu prečítať všetko podstatné o histórií Vianoc, vianočnom stromčeku a jeho vzniku, o jednotlivých dňoch vianočného obdobia.

cadca muzeum vianocna vystava 001 

cadca muzeum vianocna vystava 002 

cadca muzeum vianocna vystava 005 

Tradične na návštevníkov čaká aj predajná časť výstavy s jedinečnými vianočnými dekoráciami.

Nezabudli sme ani na školy a žiakov, pre ktorých sme pripravili vianočné tvorivé dielne, kde si budú môcť vyrobiť vianočnú ozdobu. Na tvorivé dielne je potrebné sa vopred objednať na t.č. +421 41 43 213 86.

Výstava Od Ondreja do Troch kráľov bude sprístupnená od 20. novembra 2022 do 29. januára 2023.

cadca muzeum vianocna vystava v

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: