po kysucky terchova

Žilina
Kedy: 4.2.2023

Milovníci folklóru (nielen z Kysúc), pripravujeme program k uvedeniu nového CD ĽH Javorníček a kamarátov: PO KYSUCKY - Tradičná hudba a piesne Kysúc.

po kysucky ciernežena v plachetke z Čierneho, Národopisný Věstník Českoslovanský XXII, začiatok 20. storNadväzuje na úspešný projekt Muziky z Javorníkov, popri ktorom sa nám dostalo do rúk veľa zaujímavého, doteraz nespracovaného materiálu z Kysúc a to nás inšpirovalo pátrať ďalej.

Chceme pomocou tohto projektu predstaviť jedinečnú pestrosť a krásu hudobného folklóru, tak "po kysucky" a oživiť zabudnuté najzaujímavejšie miestne herné a spevné prejavy z jednotlivých obcí Kysúc: Zákopčia, Terchovej, Čierneho a ďalších.

Medzi kamarátov, ktorí sú súčasťou tohto diela patrí napr. Miloš Bobáň a Ľudová hudba spod Ľadonhory. Aké ďalšie obce a kamaráti sú zapojení do tohto projektu sa dozviete na facebooku a instagrame @lhjavornicek.

Program sa uskutoční 4. februára 2023 v Žiline (Dom odborov). Podrobnejšie info o predaji lístkov a čase budú zverejnené už čoskoro.

dramaturgia: Juraj Jakubík ml. Odborná spolupráca: Peter Obuch

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
https://www.facebook.com/lhjavornicek

 

po kysuckyfoto: SNM Martin, NM Praha

Mgr. Juraj Jakubík
foto hore: Ľudová hudba Kvočkovcov z Terchovej, Obrazy starého sveta, 1972

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: