sewer street fest

Kedy: 10.06.2023
Kde: Kysucké Nové Mesto

10.6.2023 si určite poznač do kalendára, pretože v tento deň ťa chceme pozvať na 5.ročník SewerStreet fest-u.

Zhodli sme sa, že 5.ročník by mal byť iný ako tie predošlé a zároveň lepší. Chceli by sme niečo podporiť, ale nechceme podporovať konkrétnu osobu alebo aktivitu, možno by sme mohli podporiť nejakú myšlienku. Máme použiť nejakú aktuálnu tému? Nechceme ale vyostrovať už tak napätú situáciu v spoločnosti. A v tom prišla tá správna myšlienka. Dajme priestor ženám!

Od nepamäti majú ženy v spoločnosti znevýhodnené postavenie, často krát málo priestoru, ktorý je minimálne ohodnotený. Nie je čas to zmeniť alebo aspoň na tento problém poukázať? Kedy treba začať, keď nie teraz a kde začať, keď nie od seba. Preto sme sa rozhodli podporiť ženy v kultúre a zostavili sme line-up tvorený z veľkej časti ženami rovnako ako grafika celého festivalu je tvorená ženskou rukou! Takže do 5. ročníku vstupujeme s heslom #womeninculture .

Pre tých, ktorí chodia na event pravidelne vedia, že sa znovu môžu tešiť na akademikov, graffiti a street art umelcov z rôznych častí Slovenska a Česka. Tí, ktorí na akcií ešte neboli určite prekvapí hlavná 150 metrov dlhá stena v blízkom centre mesta, kde sa predstavia najlepší z najlepších pozvaných. Tento rok nás čaká veľká zmena, ktorou by sme chceli odštartovať novú etapu festivalu. Každoročne bojujeme s vhodným priestorom na afterpárty, keďže v meste nie je jediný klub, sme odkázaný na miestne pohostinstvá a bary. A preto sme sa zhodli, že ak chceme volať lepšie mená nemožme byť limitovaný malými priestormi barov. Od tohto ročníku bude areál oplotený a spoplatnený ako na bežných festivaloch. V rámci tohto mestského festivalu sú ale aj ďalšie plochy mesta pretvorené z obyčajnej mestskej šede na pestré farebné kresby a obrazce, ktoré môžete počas dňa navštíviť zadarmo a sú k videniu po celý rok. Počas celého dňa môžete v areáli využívať rôzne športové aktivity ako napríklad skate u rampa, stolný futbal, zorbing alebo napríklad upraviť svoj vzhľad u barbera (o dalších aktivitách jednáme).

Samozrejme nebude chýbať čapované pivo, alko a nealko a taktiež bude možnosť sa občerstviť vo fast food stánku. Okrem iného bude v areáli aj množstvo iných stánkov s rôznymi produktmi alebo merchom. Celá akcia je spojená s multižánrovým hudobným doprovodom, ktorý trvá počas dňa až do večerných hodín kedy sa celá akcia presúva do klubu Tempo,ktorý je neďaleko hlavnej steny. Tento krát to bude opäť nový priestor, v ktorom sme ešte neboli, ale pevne veríme a urobíme všetko preto, aby ste si ho obľúbili na prvý posluch.

Cena vstupného sa oproti minuloročnému vstuu na afterku zvýši nepatrne, pričom sa bude dať zakúpiť aj zvýhodnený lístok v predpredaji. V cene vstupného bude zahrnutý vstup na afterpárty, pričom sa bude dať zakúpiť lístok aj separovane buď na dennú časť alebo len na afterpárty. Pevne veríme, že naše rozhodnutie chápete.

Všetkých umelcov budeme priebežne zverejňovať na našich sociálnych sieťach. Stay tuned! Love and Unity SSF

zdroj: Sewer Street Fest

sewer street fest2

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: