august program 2022

Múzeum Čadca
Kedy: august 2022

August je najsilnejší a zároveň najpestrejší mesiac roka. Je ďalším prázdninovým mesiacom, ktorý bude v Kysuckom múzeu bohatý na mnohé aktivity a nezabudnuteľné zážitky.

Hry pre deti, zábava s klaunom, kynológovia, Včelárska nedeľa, dvojdňový folklórny festival, ale i deň venovaný železnici. To všetko čaká návštevníkov počas augusta v Múzeu kysuckej dediny

Pomaly je za nami polovica prázdnin, preto Múzeum kysuckej dediny pripravilo pestrý program pre deti, ale aj rodičov a starých rodičov, ktorý sa uskutoční 07. augusta 2022. Počas Prázdninovej nedele budú v skanzene na deti čakať rôzne rozprávkové bytosti, ktoré si pripravili hry a súťaže, klaun, kynológovia a rôzne prekvapenia.

V nedeľu 14. augusta do skanzenu pozývame všetkých včelárov a milovníkov medu na podujatie Včelárska nedeľa. Sprievodný program bude naozaj bohatý. Počas dňa sa všetci môžu tešiť na prednášky o včelách, Kuchyňu starých materí, presklené úle, ochutnávky medov, vedomostný kvíz, folklórne vystúpenie, predaj medu, medoviny a medovníčkov

. Do Múzea kysuckej dediny zavíta dvojdňový folklórny festival Jánošík & Ondráš Folk Fest, ktorý 20. a 21. augusta 2022 odprezentuje folklór z oboch strán rieky Moravy. Lákadlom 9. ročníka festivalu budú známe folklórne súbory zo Slovenska a Čiech, prezentácia Kuchyne starých materí, remeselnícky jarmok, výstava Ihlou maľované či vyhliadkové jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici.

Počas poslednej augustovej nedele venovanej Dňu železnice sprístupníme verejnosti Úzkorozchodný vozeň č. 3 HLÚŽ. Okrem toho bude pre návštevníkov pripravený sprievodný program, počas ktorého budú prebiehať ukážky pribíjania železničných klincov, kreslenie vláčikov, premietanie filmov o HLÚŽ a folklórne vystúpenie.

skanzen august program

August bude v Kysuckom múzeu v znamení tvorivých dielní a ornamentov

Návštevníci Kysuckého múzea môžu ešte do konca prázdnin navštíviť banerovú výstavu Zem, miesto pre život – Noční lovci – sovy. Sovy sú veľmi zaujímavé druhy vtákov aktívne hlavne za šera a v noci. Ich zvláštny spôsob života bol odpradávna spájaný s mnohými poverami. Výstava je obohatená o tvorivé dielne a premietanie dokumentárneho filmu. Podobne, ako minulý mesiac, návštevníci môžu navštíviť výstavu Ornament, zameranú na pestrosť ornamentálnej výzdoby na Kysuciach. V ponuke zostáva aj výstava s názvom ,,Na ľudovú nôtu“, ktorej autori Anton Kadura a Eva Comorková – Kadurová, sa prostredníctvom umenia snažia priblížiť slovenskú kultúru dnešnej generácií.

muzeum cadca august program

Vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou pokračujú tvorivé dielne

V priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou pre návštevníkov počas augusta zostáva sprístupnená výstava 150. rokov Košicko-bohumínskej železnice, prostredníctvom ktorej môžu nahliadnuť do histórie budovania trate. Tešiť sa môžu na maketu elektrických vláčikov, ktorej autorom je pán Miroslav Polák z Čadce. Okrem toho múzeum ponúka nevšedný príbeh Kysuckej odysey, expozíciu Cesta do stredu Zeme a dočasne sprístupnenú výstavu Socialistické Kysuce alebo Takto sme žili... Počas letných prázdnin sme pre všetky deti pripravili tvorivé dielne, na ktorých si budú môcť vyrobiť papierový vláčik so zvieratkami.

muzeum krasno august program

Zábavno – dobrodružná prehliadka v  Kaštieli Radoľa

Kaštieľ Radoľa okrem stálych expozícií ako Svet dávnych predkov, Meštianske bývanie či 695 rokov – cesta dejinami, ponúkne v auguste aj rôzne výstavy a aktivity. Návštevníci si môžu pozrieť výstavu porcelánu – kávových a čajových súprav, jedálenských servisov i rôznych jedinečných solitérov zo zbierok Kysuckého múzea. Počas augusta zostane prístupná aj výstavy Hlávka do krásy odetá a Trstenská keramika. Na detských návštevníkov čaká zábavno- dobrodružná prehliadka Cesta za pokladom, alebo tvorivé dielne, kde si môžu navrhnúť svoj vlastný vzor na papierový tanier.

kastiel radola august program

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: