ovciarska nedela plagat

Skanzen Vychylovka
Kedy: 28.7.2019

Srdečne vás pozývame v nedeľu 28. júla 2019 na celodenné podujatie do Skanzenu Vychylovka - Nová Bystrica, ktoré bude venované ovčiarskemu remeslu.

Od 12.00 do 16.00 hod. v objekte Do Potoka budú môcť návštevníci ochutnávať syrové výrobky spojené s ukážkou výroby syrových korbáčikov. Pri objekte U Rybov sa zoznámite so spracovaním ovčej vlny s ukážkami čechrania a kramplovania vlny, kde je pre deti pripravené malé tvorivé prekvapenie. O kultúrny program a ochutnávky ďalších špecialít sa postará Folklórna skupina Dolinka z Novej Bystrice v objekte u Rybov. Nebude chýbať ani baraní guláš.

Pozrieť si môžete výstavu Lokomotívy tak trochu inak na poschodí v stanici Skanzen a v Raganovom mlyne si na svoje prídu deti i dospelí, kde sa nachádza okrem výstavy makiet vláčikov banerová výstava Vlaky s vôňou dreva a detská izba, ktorá slúži pre mamičky – rodiny s malými deťmi na oddych. Čaro letnej prírody si môžete vychutnať jazdou po Historickej lesnej úvraťovej železnici vo vláčiku alebo drezine, na ktorú sa musíte objednať telefonicky na č.t. 0421/41/4397219.

Na celodenné podujatie Vás srdečne pozýva a deň plný zážitkov praje aj zriaďovateľ Kysuckého múzea v Čadci, Žilinský samosprávny kraj.