pernikova chalupka

Dom kultúry Čadca
Kedy: 26.1.2020
Čas: 14:30

PERNÍKOVÁ CHALÚPKA - divadelné predstavenie pre deti

Škriatok Uf má dôležitú úlohu – stráži les, aby do neho nevošli deti a nezatúlali sa rovno ku chalúpke zlej ježibaby, pretože pozná jej úmysel . Čarami si z nich chce zobrať mladosť a krásu. Jedného dňa to však ježibaba zistí a svojimi trikmi premení škriatkovi nohy na palice, aby jej už nemohol prekaziť plán. Len čo sa Uf nemôže pohnúť z miesta, na okraji lesa sa objaví Janko so svojou neposlušnou sestričkou Marienkou, ktorí si chcú skrátiť cestu cez les, pretože zmeškali autobus. Zablúdia a za tmavej noci sa ocitnú pred čudesnou chalúpkou. Je postavená celá z chutných perníkov. Keby len to! Perníky spievajú, hrniec, zrkadlo, kocúr a metla, z ktorých si ježibaba spravila svojich služobníkov – pomocníkov, hovoria a tancujú a ona sa teší, že sa jej konečne podarí býť opäť mladou a krásnou. Ale predsa sa prepočíta. Janko svojou šikovnosťou a odvahou s pomocou detí a škriatka Ufa jej prekazí plány, zlo potrestá a všetkých zo zakliatia vyslobodí.

Divadelné predstavenie je kombináciou činoherného a bábkového divadla, interaktívnych filmových animácií, počítačovej grafiky, videoprojekcií scén, hudby, krásnych pesničiek a zvukových efektov.

pernikova chalupka v

postavy: Janko, Marienka, škriatok Uf, ježibaba, kocúr, metla, hrniec, zrkadlo, perníky
účinkujú: Alica Bukovčanová, Somon Fico
scenár: Magdaléna Glasnerová, dramaturgia: Alžbeta Skalová, texty piesní: Dušan Brindza, hudba: Mikuláš Škuta, scéna a animácie: Peter Skala, bábky a kostýmy: Lucia Lasičková, hudobná spolupráca: Pavol Klimašovský, programovanie: Boris Vitázek, zvuková réžia: Ján Machút, Rastislav Martinický, technická spolupráca: Jakub Martinický
réžia: Michal Jurík
producent: A.L.I. Production s.r.o.
dĺžka predstavenia: 55 min.

Jedinečný zážitok pre deti aj dospelých.
Vhodné pre deti od 3 rokov

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: